Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail elçiliği önünde buluşalım

11.05.2010 22:58
Siyonistlerin tutukladığı İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin için İsrail Büyükelçiliği önüne çıkartma yapılarak, işgüzarlık kınanacak....

Terör Devleti İsrail'de tutuklanan İHH Gönüllüsü İzzet Şahin'in durumu hakkında çelişkili bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu çelişkileri sona erdirmek ve Şahin’e hukuki destek vermek üzere ise MAZLUMDER düğmeye bastı. MAZLUMDER’den 3 gönüllü avukat bugün İsrail’e giderek Şahin’e savunmasında yardımcı olacak.

 

Diğer taraftan siyonistlerin işgüzarlığı bugün (Çarşamba) İsrail Büyükelçiliği önünde saat 12.30’da protesto edilecek. İHH’nın çağrısı üzerine siyon yuvası önünde bir araya gelecek olan sivil toplum temsilcileri İzzet Şahin’in tutuklanmasını hep birlikte kınayacaklar.

 

İsrail’in tutukladığı İHH Batı Şeria Temsilcisi için bugün de protesto eylemi yapıldı. Galatasaray Lisesi önünde toplanan Filistin Dostları, uzun ve kalabalık bir kortejle Taksim Meydanı’na yürüdüler.

 

İHH, Özgür-Der, Mazlumder vb. birçok İslami kuruluşun yer aldığı Filistin Dostları Platformu'nun çağrısıyla İstiklal Caddesi'ndeki Galatasaray Lisesi önünde toplanan çok sayıda kişi, İzzet Şahin'in serbest bırakılmasını istedi. Eyleme İslami kuruluş temsilcileri, yazar ve sanatçıların yanı sıra Şahin'in eşi ve iki çocuğu da katıldı. Bazı sol görüşlü yapılanmalar da temsilcilik düzeyinde eyleme destek verdi.

 

Yürüyüş sonunda Taksim Meydanında bası açıklaması yapıldı. İlk konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in önümüzdeki günlerde Filistin'e insani yardım malzemesi götürecek gemi hareketini engellemek için İzzet Şahin'i rehin tuttuğunu ifade etti. Yıldırım, "Bu bir devlet anlayışı değil, çete anlayışıdır. Biz gemilerle ambargo altındaki Gazze halkına insani yardım malzemesi götüreceğiz. Eylemimiz tamamen insani. Cenevre Sözleşmesi'ne göre İsrail, bizi engelleyemez. Gemide çocuk, kadın, yaşlı, aktivist, sanatçı, aydın, siyasetçi, gazeteci olmak üzere birçok insan olacak. Hedefimiz bu ambargonun anlamsızlığını ortaya koymak." dedi.

İHH: GÖZALTI SON BULSUN

İHH'nın bir insani yardım organizasyonu olduğunu ifade eden Yıldırım, "İnsani yardım dışında başka amacımız yoktur. İzzet Şahin bizim görevlimizdir. İsrail, genelkurmay istihbaratı Şahin'in başka amaçları olduğunu ileri sürerek kendi halkını da yanıltıyor. Ümit ediyoruz ki İsrail mahkemesi, bu hukuksuz gözaltıya son verir." diye konuştu.

Türkiye Etkin Olarak Devreye Girmeli!

Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ise "Şahin, uluslararası hukuka göre Filistin topraklarında gözaltına alındı. İsrail bu gözaltıyla 'Ben istediğim ülkede Türkiye vatandaşlarını gözaltına alırım!' demek istiyor. Bu Türkiye'ye yapılan büyük bir hakarettir. Şahin'in serbest bırakılması için Türkiye etkin olarak devreye girmelidir." dedi ve Dışişleri'ni, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı harekete geçmeye çağırdı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri