Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail ile görüşme iddiası

17.06.2010 11:53
Hükümet İsrail'e bir ay süre verdi ve taleplerin karşılanmasını istedi. Ancak bir de madalyonun diğer yüzü var.
 

İsrail'in etkin gazetesi Yedioth Ahronoth'a konuşan İsrailli üst düzey yetkili, gemi baskını sonrasında Türk subaylarla görüştüğünü ve iki tarafın da ilişkilerin sürmesinden yana olduğunu söyledi.

Türkiye İsrail ilişkileri geri dönülemez noktaya ilerlerken ortaya atılan  bu iddia çok konuşulacak.. İsrailli yetkilinin sözleri Taraf gazetesine manşet oldu..  

İSRAİL YAPIMI ARAÇLAR TERKEDİLDİ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL

Aynı yetkili Türkiye'nin İsrail yapımı insansız hava araçlarını terkettiği ve bunların yerine kendi araçlarını kullanacağı yolundaki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

TSK, BU POLİTİKADAN RAHATSIZ

Türkiye'nin İsrail yapımı insansız hava araçlarını terk ettiği haberlerini yalanlayan yetldli, TSK'nm mevcut politikadan rahatsız olduğunu öne sürdü: İsrail'i boykot ediyor gibi yapmak zorundalar. İsrail'de de aynısı oluyor. İki taraf, ilişkinin süreceğini biliyor.

PARİS'TEKİ SEMPOZYUM ÖNEMLİ

Aynı yetkili birçok İsrailli şirketin Türkiye ile proje müzakere ettiğini de söyledi: Bu hafta Paris'te çok önemli bir savunma sempozyumu var. İsrailli şirketler, burada Türk işadamlarıyla buluşacak. İki ülke arasındaki savunma ilişkileri sürecek .

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri