Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail konsolosluğu önünde miting

07 Ocak 2009 / 17:00
Ak Parti, bu akşam İsrail Konsolosluğu önünde büyük bir protesto mitingine imza atmaya hazırlanıyor.
Ekoayrinti sitesinin haberine göre, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etmek amacıyla bu akşam saat 20:00'da İsrail'in Levent'teki başkonsolosluk binasının önünde protesto mitingi düzenleyecek.

Bütün ilçe teşkilatlarına acil olarak duyurulan ve tüm teşkilatın katılması istenen bu eylem Ak Parti de bir ilk olacak.

Bugüne kadar bu tür eylem ve mitingler düzenlemekten kaçınan Ak Parti, ilk defa bu kadar kapsamlı bir protesto gösterisine hazırlanıyor.

Bu karırın alınmasın da Gazze'de yaşanan insanlık dramı ve Saadet Partisi'nin haftasonu İstanbul'da düzenlediği büyük mitingin etkili olduğu ifade ediliyor.

Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek olan protestoya , yaklaşık 20 bin kişinin katılmasının bekleniyor. Ak Parti İstanbul teşkilatında akşamki protesto için şimdiden hareketlilik başladı

İstanbul'da havanın soğuk olmasına rağmen tüm Ak Parti teşkilatı ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve İsrail'e lanet okuyan pankartlar ile İsrail konsolosluğuna yürüyecek. Protesto, konsolosluğa siyah çelenk konulması ve basın açıklamasının ardından sona erecek.

ekoayrinti.com
Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri