Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'de Kurtlar Vadisi depremi!

29.09.2010 12:24
Kurtlar Vadisi Irak filmini için menajerlik yapan Çelebi'nin İsrail'le şaşırtan diyaloğu ortaya çıktı!

 

Kurtlar Vadisi Irak filminin yabancı oyuncularına menajerlik yapan Mehmet Çelebi'nin ABD'deki ılımlı İsrail lobi şirketi J Street'in bağışçısı olduğu ortaya çıktı. Bu haber üzerine İsrail karıştı...

Amerika'da AIPAC ve ADL gibi güçlü Yahudi lobilerine alternatif olarak kurulan ve Gazze, İran, Filistin barışı ve Yahudi Yerleşkeleri gibi konulardaki ılımlı görüşleriyle İsrail'in şahin kesimini kızdıran J Street adlı Yahudi kuruluşuna bağış yapan kişilerin listesinin internete sızması İsrail'i karıştırdı.

Vatan gazetesinin haberine göre, lobi şirketinin en büyük destekçisinin Soros ailesi olduğu, diğer bağışçıların ise tartışmalı isimler olduğu ortaya çıktı.

HİLLARY İLE DE KRİZ YAŞADI

DenemeBağışçılar arasında 250 dolar gibi çok küçük bir miktarla da olsa Kurtlar Vadisi Irak filminde yabancı oyuncuların menajerliğini yapan Mehmet Çelebi'nin de bulunması J Street'i eleştiri oklarının hedefi yaptı.

İsrailli doktorları Iraklı mahkumların organlarını çalarken gösteren filmin yapımcısının bu lobinin destekçileri arasında olduğunu belirten sağ basın "İçimizdeki hainler ortaya çıktı" diyerek J Street'i vatan hainliğiyle suçlayacak kadar ileri gitti.

Çelebi daha önce de Hillary Clinton'un başkanlık kampanyasında yer almış ancak aynı film nedeniyle Clinton tarafından kampanya dışında bırakılmıştı

Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri