Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Lübnan'nı bombalıyor

14 Ocak 2009 / 12:01
Günlerdir Gazze'yi bombalayan İsrail, savaştaki cephelerini genişletiyor. İsrail, roket saldırılarını bahane ederek, Lübnan'ı bombalamaya başladı.
Günlerdir Gazze'yi bombalayan İsrail, savaştaki cephelerini genişletiyor. İsrail, roket saldırıları bahane ederek, Lübnan'ı bombalamaya başladı.

Lübnan güvenlik yetkilileri, roket saldırılarının ardından İsrail'den Lübnan'ın güneyine 8 atış yapıldığını söyledi.

İsrailli yetkililer ve yerel basın, Lübnan'dan İsrail'e bu sabah roket saldırısı yapıldığını, Kiryat Şimona yakınlarında açık alana düşen roketlerin can kaybına neden olmadığını açıklamıştı. Buna karşın yöre sakinlerine, roket saldırıları nedeniyle sığınaklara gitmeleri çağrısında bulunulduğu belirtildi.

Lübnan'daki güvenlik kaynakları İsrail'e 5 roket atıldığını, 2'sinin mesafesinin kısa olmasıyla İsrail sınırına ulaşmadığını belirtirken, İsrail tarafı da 3 roket saldırısı olduğunu doğruladı.

Roket saldırılarının sorumluluğunu şu ana kadar üstlenen olmadı.

Lübnan topraklarından geçen perşembe günü de İsrail'e roket saldırısı düzenlenmiş, bu gelişme ikinci bir cephenin açılabileceği olasılığını gündeme getirmişti.

2006'da İsrail ile çatışmaya giren Hizbullah bu saldırıyla ilgisi olmadığını açıklamış, Lübnan'daki bazı küçük Filistinli grupların düzenlemiş olabileceği olasılığı üzerinde durulmuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri