Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Organ Mafyası Devrede

04.12.2009 22:31
İsveç'ten sonra Ukrayna'dan da İsrail'e organ mafyası konusunda şok bir suçlama geldi; 15 çocuk mafyanın elinde kayboldu.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen akademik konferansta Ukrayna'dan İsrail'e evlatlık olarak gönderilen 15 çocuğun organ mafyası tarafından kaybedildiği öne sürdüldü. Haaretz gazetesi ise Ukrayna'daki bu haberi, yeni bir anti semitizm dalgası iddiasıyla verdi.

El Arabiya'nın haberine göre, Kiev'de düzenlenen konferansa insan hakları savunucusu 300 kadar Ukraynalı, Rus ve diğer milletlerden akademisyenler katıldı.

Konferansta konuşanlardan biri olan Felsefe Profesörü Vyacheslav Gudin, 15 kadar çocuğun İsrailli taraflarca evlat edinildikten sonra çeşitli İsrailli tıp merkezlerinde kaybolduğunu ve organlarının da yedek parça gibi kullanıldığını anlattı. Profesör Gudin, "Tüm Ukraynalılar bu olan bitenleri bilmeli ki, İsrail ne düzeyde katliamlar yapıyor, bunu anlasınlar" şeklinde konuştu. Prof. Gudin, şu ana kadar Ukrayna'dan İsrail'e 25 bin çocuğun gönderildiği rakamına ulaştığını ve bu çocukların akıbetini araştırdığını da kaydetti.

Prof. Gudin'in konferansta yaptığı bu sunum, bazı internet haber sitelerinde de yayınlandı. Ancak Ukrayna'daki Yahudilerin itirazı üzerine, savcılar bu sitelere ilişkin soruşturma başlattı.

Haaretz gazetesi ise gelişmeyi 'Anti-semitizmin yeni bir dalgası' olarak değerlendirdi. Ukrayna'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine de dikkat çeken gazete, Yahudi düşmanlığının seçimlerde motivasyon olarak kullanıldığını savundu.

Öte yandan Kiev'deki İsrail büyükelçiliğinin gösteri düzenleyen bir grup protestocu da "Ukrayna, Gazze Şeridi değildir" diye slogan attı.

Geçtiğimiz aylarda İsveç gazetesi Aftonbladet'ta yayınlanan bir haberde de İsrail askerlerinin neredeyse hergün gerçekleşen Batı Şeria operasyonları ve gözaltına alınan çocuklar konusunda şok iddialar ortaya atılmıştı. Gazetede, "Oğullarımızın organlarını yağmalıyorlar" başlığı ile verilen haberde, Filistinlilerin "Batı Şeria ve Gazze'den bazı gençlerin İsrail ordusu tarafından tutuklanmalarının ardından cesetlerinin bazı organları eksik olduğu halde ailelerine teslim edildiğini" söyledikleri aktarılmıştı.

Haber, İsrail ile İsveç arasında diplomatik gerginliğe yol açmış, fakat İsveç basının hür olduğunu belirterek geri adım atmamıştı.

Yine ABD'de bu yılın başlarında çıkarılyan birbaşka organ kaçakçılığında ise aralarında hahamların ve Yahudi cemaatinin önde gelen isimlerinin de olduğu 40'ı aşkın toplum lideri tutuklanmıştı. Savcı, çeteyi insan böbreği trafiğine arabuluculuk ederek muazzam paralar kazanmakla suçlamıştı. DÜNYA BÜLTENİ

Bu haber toplam 5040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri