Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'de ilginç gelişme

20.10.2010 22:00
Rus milletvekillerinin, İsrail'e 100 bin Euro'dan fazla nakit para ile girmesi üzerine gümrük görevlileri tarafından gözaltına alındığı bildirildi

Rus milletvekillerinin, İsrail'e 100 bin Euro'dan fazla nakit para ile girmesi üzerine gümrük görevlileri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Milletvekillerinin diplomatik pasaportlarını gösterdikten sonra ancak serbest kalabildikleri ifade edildi.

Milletvekillerinin içinde Federal Konsey temsilcisi Rus milyarder Suleyman Kerimov'un da bulunduğu belirtiliyor. Gümrükte el konulan paranın sahiplerine iade edilmediği iddia ediliyor. Daha sonra verilen bilgiye göre paranın milletvekillerinde değil, korumalardan birisinde bulunduğu açıklandı.

Rusya'nın Tel Aviv Büyükelçiliği gümrük çalışanlarının davranışlarını protesto ettiklerini dile getirirken, İsrail gümrüğü yasalara uygun hareket ettiklerini belirti. Ayrıca gümrük tarafından yapılan açıklamada "Diplomatik pasaporta sahip olmak, İsrail kanunlarını ihlal etme hakkını doğurmaz" ifadeleri kullanıldı.

İsrail yasalarına göre, ülkeye girişte 22 bin 500 dolardan fazla nakite izin verilmiyor.

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri