Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail Türk işçisini Kabul Etmiyor

04.06.2009 11:22
Hükümetin Suriye sınırındaki mayınları temizlemesi için 7 İsrailli şirketin önünü açacak bir düzenleme yapmasına karşın İsrail'e Türk firmayı bırakın işçiyi ülkesine almıyor.
İsrail'de yatırım yapan tek Türk şirketi olan Yılmazlar Grup'tan, mayınlı arazinin İsrailli şirketlerce temizlenmesi yönünde girişimde bulunduğu iddia edilen hükümete "sert tepki" geldi.

Türk firmalarınca alınmış projelerde istihdam edilmek üzere Türk işçisinin İsrail'e girişinin engellendiğine dikkat çeken Yılmazlar Grup'un CEO'su Ahmet Reis Yılmaz, buna karşın Türk hükümetinin bölgedeki mayınları temizlemesi için 7 İsrailli şirketin önünü açacak bir düzenleme yapmasını eleştirdi.

İsrail'de yatırım yapan tek Türk şirketi olan Yılmazlar Grup'tan, Güneydoğu Anadolu'daki mayınlı arazinin İsrailli şirketlerce temizlenmesi için girişimde bulunduğu iddia edilen hükümete "sert tepki" geldi. İsrail'in, Türk firmalarınca alınmış projelerde istihdam edilmek üzere Türk işçisinin İsrail'e girişini engellediğine dikkat çeken Yılmazlar Grup'un CEO'su Ahmet Reis Yılmaz, buna karşın Türk hükümetinin bölgedeki mayınları temizlemesi için 7 İsrailli şirketin önünü açacak bir düzenleme yapmasını eleştirdi. İsrail ve ABD ile İran ve Suriye arasındaki gerginliğin arttığı bir dönemde mayınlı arazinin İsrail'e verilmesinin sakıncalarına dikkat çeken Yılmaz, bunun Suriye'ye karşı üstünlük sağlayacak bir cephenin İsrail ve ABD'ye hibe edilmesi anlamına geldiğini vurguladı. İsrail'deki tek Türk şirketi olan Yılmazlar Grup'un CEO'su Yılmaz, ANKA'ya yaptığı açıklamada, İsrail'in kendi topraklarında Türk firmalarınca alınmış projelerde istihdam edilmek üzere Türk işçisi getirilmesini engellediğini belirterek, "Başbakan Erdoğan, İsrail menşeli bin 200 firmanın Türkiye'deki faaliyetlerini kolaylaştırırken, bırakın siz İsrail'e bin 200 Türk firması sokmayı, bin 200 iş gücü dahi gönderemezsiniz" dedi. Başbakan Erdoğan'ın Suriye ile Türkiye sınırındaki mayınlı araziyi İsrailli şirketlere vererek, Türk insanına istihdam kapısı açacağını söylediğine dikkat çeken Ahmet Reis Yılmaz, "Suriye sınırında çalıştırmayı düşündüğünüz insan sayısı kadar insanımızı İsrail'de istihdam etmeyi ben size vaat ediyorum. İsrail'e sözünüz geçiyorsa, buyurun yarın kaç bin kişi diyorsanız yollayın, ben istihdam edeceğim" dedi.
Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri