Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın çıkışına İsrail'den cevap

11.01.2010 23:12
İsrail-Türkiye arasındaki ilişkiler yeni bir boyut aldı
Erdoğan'ın çıkışları sonrası İsrail-Türkiye arasındaki ilişkiler bir kez daha gerildi. Erdoğan'ın bugünkü açıklaması sonrası İsrail Dışişleri Bakanlığı 'Türkler İsrail'e vaaz verecek en son ülkedir' dedi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Başbakan Erdoğan'ın, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile düzenlediği ortak basın toplantısında İsrail'le ilgili sözlerine karşılık "Türkler'in İsrail devletine vaaz verecek en son kişiler olduğu" açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Yossi Levy açıklamasında, "Dışişleri Bakanlığı'nın Türk Başbakanı'nın aşırıya kaçan sözlerini kınadığını" belirtti. Açıklamada, "İsrail Türkiye'ye karşı saygılı olmaya özen gösteriyor, iki ülke arasında düzgün ilişkilerin devamını istiyor, ama aynı karşılığı da görmeyi bekliyor" denildi.

Açıklamada, "İsrail devleti, Hizbullah ve Hamas terörü ve füzelerine karşı vatandaşlarını koruma hakkına sahiptir. Türklere gelince, onlar, İsrail devletine ve dünyanın en ahlaklı ordusu olan İsrail Savunma Kuvvetlerine vaaz verecek en son kişilerdir" ifadelerine yer verildi.
haber5
Bu haber toplam 1902 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri