Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olay bakana İsrail tepkisi!

13.01.2010 16:25
Türk Büyükelçisi'ni 'alçak koltukta' ağırlayan bakana tepki gösterenler arasında kendi partisi de var. Üstelik de istifası isteniyor.

Türkiye Büyükelçisi’ni “alçak koltukta” ağırlayan İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’a İsrail siyasetinin en sağında yer alan kendi partisinden de tepki geldi.

HAKKINI KAYBETTİ

Aşırı sağcı Evimiz İsrail partisi yetkilileri, Ayalon’un Türk Büyükelçi karşısında sergilediği tavrın, siyasi geleceğini bitirdiğini açıkladı. Jerusalem Post’a göre Evimiz İsrail partisinden üst düzey bir yetkili, “Avigdor Lieberman’ın hakkında yolsuzluk suçlamalarından dolayı mahkum olması halinde yerine Ayalon’un geçmesi planlanıyordu. Ayalon son tavrıyla bu şansını kaybetti” dedi.

SİYASETEN BİTTİ

Yetkili “Ayalon siyaseten bitti. Diplomat olarak yara aldı. Bu kolay silinemeyecek bir lekedir. Bu tavrıyla Lieberman’a ve özellikle de kendisine zarar verdi. Tamamen siyasetin dışına düşer mi, bilemiyorum. Ancak partililer, onun hakkında bir karar verirken bunu da göz önünde bulunduracaktır. Son olay, onun parti liderliği için en güçlü aday olma konumunu bitirmiştir” diye konuştu.

MÜSLÜMANLARLA ZATEN YETERİNCE SORUNUMUZ VAR

Bu arada, Ayalon’a koalisyonun diğer bakanlarından da tepki geldi. Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben Eliezer, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı’nın tavrının verdiği zararı, gelecek hafta Ankara’ya gidecek olan Savunma Bakanı Ehud Barak’ın onarmaya çalışacağını söyledi. Eliezer, “72 milyon Müslümann bulunduğu bir ülkeyi karşımıza almadan önce de Müslüman dünyasıyla zaten yeterince sorunumuz var” dedi.

 

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri