Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail vahşetinde ölenlerin sayısı en az 666

07 Ocak 2009 / 13:32
Gazze Şeridi'nde ateşkes sağlanması için diplomatik çabalar hız kazanırken İsrail de bölgeyi hava saldırıları ve tank ateşiyle vuruyor.
12 gündür devam eden saldırılarda ölen Filistinliler'in sayısı 666'ya ulaştı. Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek İsrail Başbakanı Ehud Olmert'i bugün görüşmeler için Kahire'ye davet etti.

Olmert'in sözcüsü, başbakanın Mısır-Gazze sınırının güvenliği konusundaki görüşmeye katılıp katılmama konusunda henüz karar vermediğini söyledi. Mübarek, dün akşam Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yle görüşmesinden sonra İsrail ve Filistinlileri görüşmeye çağırmıştı. ABD de Mısır'In ateşkes sağlama çabalarına destek verdi.

Ateşkes sağlama çabaları sürerken İsrail ordusu da hızla saldırılara devam ediyor. Dün gece 30 hava saldırısı gerçekleştiren İsrail, onlarca tankla da Beyt Yunus'a girdi. 27 Aralık'ta başlayan İsrail saldırılarında şimdiye kadar en az 666 Filistinli öldü. Ölenlerden 215'i çocuk. 2 bin 950 Filistinli de yaralandı. İsrail dün de Birleşmiş Milletler tarafından işletilen bir okulu da bombaladı ve 48 kişiyi öldürdü.

Kaynak:
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri