Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail ve dostluk mu....

04 Ocak 2009 / 10:04
İsrail'in Gazze'de başlattığı katliam tüm hızıyla devam ederken Türk-İsrail Dostluk Grubu'ndaki vekiller de istifa ediyor. Grup boşaldı. İki kişi ise istifa etmeye karşı..
İsrail'in Gazze'de yaptığı katliam nedeniyle, Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu'na üye milletvekillerinin büyük çoğunluğu istifa ederken, CHP'li Öymen ve Baytok istifa etmemekte kararlı.

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösteren Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dosluk Gurubuna üye milletvekillerinin büyük bir çoğunluğu istifa etti. Ancak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yakınlığı ile bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ile Ankara Milletvekili Nesrin Baytok hala istifa etmemekte kararlı. 302 üyesi bulunan Dostluk Grubuna ilk dört günde 252 milletvekili bu grupta istifa etti. Bu dostluk grubunun başkanı Nursuna Memecan da önceki gün istifa etmişti.

İSTİFA EN KOLAY İŞ

İstifa etmenin en kolay iş olduğunu ileri belirten Öymen, “İstifa ederek sonuç alsaydık, ilk dakikada istifa ederdik. Esas görevimiz bu saldırıları durdurmaktır. Yapılan istifalar sembolik jestlerdir takdir ediyorum. Ancak bu yolla sonuç alınmaz. Kendimizi tatmin etmeye yarar” diye konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ise, istifanın sorunun çözümü için katkı sağlamayacağını ifade ederek, “İsrail halkının bir dostu olarak İsrail hükümetinin yaptığının yanlış olduğunu o halka anlatmamız gerekir. İstifa ederek zaten dost olmaktan çıkmış oluruz” dedi.

Dostluk grubunun diğer CHP'li üyeleri Manisa Milletvekili Şahin Mengü, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ile Kayseri Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, Ankara dışında olduklarını, Ankara'ya döner dönmez istifa edeceklerini açıkladı.
Kaynak:
Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri