Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail vuralı 6gün oldu

01 Ocak 2009 / 16:48
İsrail Parlamentosu üyesi Benji Herzog, İsrail ordusunun Cumartesi günü başlattığı hava operasyonlarını sürdürdüğünü belirterek, muhtemel kara operasyonuna yönelik hazırlıkların tamamlandığını vurguladı.
Gazze sınırına yakın Sderot kasabasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Herzog, Hamas'ın hareket tarzını bildiklerini ifade ederek, "Bu operasyonu Hamas'a sıcak bir tepki olarak başlattık" dedi.

Herzog, gündemde olan muhtemel kara operasyonlarının da stratejik planlaması ve diğer diğer hazırlıkların tamamlandığının altını çizdi.

İsrailli milletvekili ayrıca, uluslararası basında çıkan haberleri yalanlayarak, Gazze'ye yardım konvoylarının girişine izin verdiklerini kaydetti.

Yardımların Hamas'ın eline geçmeden Filistinliler'e ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek için hassas davrandıklarını söyleyen Herzog, Türkiye ve diğer uluslararası yardım kuruluşlarından 90 insani yardım tırının bölgeye girişine müsade ettiklerini belirtti.

Bu arada, bir gazetecinin Türkiye'nin bu sürece diplomatik katkısını sorması üzerine Herzog, İsrail'in Türkiye ile stratejik bir dostluğunun bulunduğunu, Gazze'deki operasyonlar konusunda da Türk yetkililerle fikir alış verişinde bulunnduklarını söyledi.

Özellikle Türk yardım kuruluşlarının Gazze'ye girişine izin verildiğinin altını çizen Herzog, diğer yardım konvoylarına da insani yardımlar için müsade edildiğini yineledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri