Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den yeni dezenfermasyon mu?

02.06.2010 22:41
İsrail, yardım filosuna baskında öldürülen 9 kişinin cenazesiyle, 503 aktivisti taşıyan toplam 5 uçağın, Türkiye ve Yuinanistan'a hareket ettiğini açıkladı.

Siyonist İsrail, yardım filosuna baskında öldürülen 9 kişinin cenazesiyle, 503 aktivisti taşıyan toplam 5 uçağın, Türkiye ve Yuinanistan'a hareket ettiğini açıkladı. Açıklama Terör devletinde bulunan Türk diplomatlar tarafından doğrulanmış değil...

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sabine Haddad ise 1 uçağın daha, kalan diğer aktivistleri taşımak üzere ilerleyen saatlerde havalanacağını kaydetti.

Siyonist İsrail'in yaptığı bu açıklama Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın şu anda İsrail'de bulunan yetkilileri tarafından doğrulanmıyor.

Bilgi kirliliğine devam eden İsrail'in söylediklerinin 3 uçak kısmı doğru. Çünkü iki ağır yaralıyı taşıyan ambulans birkaç saat önce havalanmış, ardından da TSK'ya ait iki uçak İsrail'den ayrılmıştı. Yolcuları alıp dönmesi gereken iki uçak ise havaalanında bekletiliyor.

Yardım gönüllüleri Devlet Konukevi'nde karşılanacak

İsrail askerleri tarafından saldırıya uğrayan ve bu gece Türkiye'ye dönmesi beklenen yardım gönüllüleri için karşılama alanı değiştirildi. Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde beklenen gönüllüler için karşılama yeri olarak Devlet Konukevi belirlendi.

Türkiye, İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan yardım gönüllülerini bekliyor. Türk Hava Yolları tarafından görevlendirilen uçaklar yardım gönüllülerini aksaklık yaşanmassa bu gece İstanbul'a getirecek. Gönüllülerin ilk etapta dış hatlar terminaline gelmesi bekleniyordu. Yapılan bir değişiklikle yardım gönüllülerinin Devlet Konukevi'ne getirilmesi planlandı. Yardım gönüllüleri için tahsis edilen otobüsler ve ambulanslar bu değişiklik nedeniyle Devlet Konukevi'ne çekildi. Havalimanının apron kısmına çekilen otobüslere ve ambulanslara uçaktan inen yardım gönüllülerinin bindirilmesi planlanıyor.

BASIN ORDUSU BEKLİYOR

Yardım gönüllülerini Devlet Konukevi'nde adeta bir basın ordusu bekliyor. 14 canlı yayın aracı Devlet Konukevi bahçesinde yerini aldı. Onlarca gazeteci yardım gönüllülerini görüntüleyebilmek için birbirleri ile yarışıyor. Kameramanların ve foto muhabirlerinin apronu rahatça görüntüleyebilmesi için tel örgülerin hemen yanına bir platform kuruldu.

YARDIM GÖNÜLLÜLERİNİ ARINÇ KARŞILAYACAK

Yardım gönüllüleri için devlet yetkilileri de seferber oldu. Gönüllüleri karşılamak için Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da İstanbul'a geldi. Arınç'ı havalimanında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın karşıladı. Devlet Konukevi'nden şimdilik ayrılan Arınç'ın, yardım gönüllüleri gelmeden yarım saat önce havalimanında açıklama yapacağı bildirildi.

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri