Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail yarın Ankara ve İstanbul'da protesto edilecek

27 Aralık 2008 / 21:56
Sivil Toplum Kuruluşları, yarın İstanbul Beyazet Meydanı ve Ankara'da İsrail Büyükelçiliği önünde protesto eylemi yapacak.
Sivil Toplum Kuruluşları, Gazze'ye düzenlenen hava sladırısı nedeniyle yarın İstanbul Beyazet Meydanı ve Ankara'da İsrail Büyükelçiliği önünde protesto eylemi yapacak.

MAZLUMDER, yaşanılan insanlık dışı hunhar, vahşi katliama sessiz kalmamak için toplumu tepkisini ortaya koymaya çağırdı. Yarın saat 13.00'da MAZLUMDER'in bütün şubeleri bulundukları illerde ortak basın açıklaması yapacak. MAZLUMDER, Herkesi bu eyleme destek vermeye çağırdı.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşları da , İsrail'e karşı tek yürek tek bilek olmak için yarın saat13:00'de İstanbul Beyazıt Meydanında tekrar bir araya geleceklerini duyurdu.

ANKARA'DA İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ PROTESTO EDİLECEK

Bu arada İLKAV da, yarın 12:00'de Ankara'daki İsrail Büyükelçiliği önünde protestoya çağırdı.

İLKAV'ın ÇAĞRISI:Değerli halkımız!

Muhterem Ankaralılar!

Tüm Erdemli İnsanlar ve Müslümanlar!Hepimizin onurunun, insanlık onurunun savunucuları ve tüm Müslümanların izzetinin timsali Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın fedakâr bekçileri konumunda olan mazlum Filistin halkı siyonist terör devleti İsrail tarafından, ağır silahlar, füzeler ve uçaklarla gerçekleştirilen saldırılarla yok ediliyor.Şu anda Gazze adeta yerle bir ediliyor. Siyonist İsrail, Hamas ile 6 aylık ateşkesin geçen hafta sona ermesinin ardından Gazze'ye hava operasyonu başlattı. Bugün başlayan saldırılarda en az 140 Filistinlinin katledildiği bildirililiyor.Uzun süredir devam eden vahşi ambargo ve kuşatma ile teslim olmaya zorlandığı halde dize getirilemeyen mazlum Gazze halkı, şimdi de terör devleti İsrail'in, eğitimini Türkiye semalarında yapmış katil uçakların saldırısıyla toplu katliamla yok edilmeye çalışılıyor.Bu büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir erdemli insana ve Müslüman'a yakışmaz. Allah için, onurlu insanlara yakışanı yapıp bir an önce harekete geçmeliyiz. Hiç değilse zalim terör devletinin Ankara elçiliği önünde toplanıp zalime karşı hakkı ve adaleti haykırmalıyız. Mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı göstermeliyiz. Bu, mutlaka yerine getirmemiz gereken, insani ve İslami sorumluluğumuzdur.Bütün Ankara halkını, tüm erdemli insanları ve tüm Müslümanları bu büyük sorumluluğumuzu yerine getirmek ve katil terör devletini lanetlemek üzere, 28 Aralık Pazar günü saat 12.00 de İsrail Büyük Elçiliği önünde toplanmaya çağırıyoruz.İLKAV

(İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı)Yer : İsrail Büyük Elçiliği Önü – Köroğlu cad. Migros yanı –Gazi Osman Paşa - Ankara

Tarih : 28 Aralık 2008

Saat : 12.00

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri