Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail yok olacak

02 Haziran 2008 / 23:31
Ahmedinejad, iktidara geldiğinden beri ABD ve İsrail karşıtı açıklamalarıyla dikkati çekiyor.
Ahmedinejad yine meydan okudu
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İsrail'in yakın bir gelecekte yok olacağını savundu.

Mahmud Ahmedinejad, İslam devrimi lideri Ayetullah Humeyni'nin ölümünün 19. yıldönümünde, mezarının başında düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, ''zalimlerin egemen olduğu dönemin sona erdiğini, artık ABD gibi şeytani güçlerin ortadan kalkacağını, dünyaya adalet ve huzurun egemen olacağını'' ileri sürdü.

''Zorba güçler, ABD ve siyonist rejimin yok olmasının geri sayım zili çaldı'' diyen Ahmedinejad, ''Artık siyonist rejim, kendi varlık felsefesini yitirmiştir. 60 yıldır cinayet ve işgal üzerine kurulan bu siyonist rejim yeryüzünden silinecek. Çok yakın bir gelecekte İmam Humeyni'nin dileği gerçekleşecek ve bu fesat kaynağı rejim yok olacak'' diye konuştu.

Büyük güçlerin, sözlerini dinlemediği için İran'a öfke duyduklarını belirten Ahmedenijad, ''Öfkenizden ölün ve cehenneme gidin'' dedi.

Ahmedinejad, iktidara geldiğinden beri ABD ve İsrail karşıtı açıklamalarıyla dikkati çekiyor.

İslam devrimi lideri Ayetullah Humeyni'nin ''İsrail haritadan silinmelidir'' sözünü hatırlatan Ahmedinejad, Yahudi soykırımının ''efsane'' olduğunu söylemiş ve İsrail'i de ''kanserli bir ura'' benzetmişti.

Ahmedinejad, İsrail'in, işgal ettiği Filistin topraklarından, Avrupa, Amerika, Kadana veya Alaska'ya taşınmasını da önermişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri