Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'de Buldozer Saldırısında ki Detaylar

05 Temmuz 2008 / 09:27
İsrail'de önceki gün buldozerle araçları ezerek üç kişinin ölümüne 45 kişinin de yaralanmasına yol açan olayın bir Filistinli-İsrailli aşkından çıktığı ileri sürüldü.
İsrail’de önceki gün buldozerle araçları ezerek üç kişinin ölümüne 45 kişinin de yaralanmasına yol açan Filistinli Hüsam Dveyt’in, yıllar önce Musevi bir kadınla yaşadığı ilişkinin ardından “kalbinin kırıldığı” ve duygusal sorunlar yaşadığı belirtildi.

Kudüs’te bir ana caddedeki araçları buldozerle ezerken İsrailli güvenlik görevlilerince vurularak öldürülen Dveyt’in kuzeni Usama Dveyt, İngiliz Daily Telegraph gazetesine bilgi verdi.

Usama Dveyt, kuzeninin yıllar önce Rusyalı bir Musevi kadınla aşk yaşadığını anlattı. Musevi sevgilisinin bir ay boyunca Hüsam Dveyt’in ailesinin evinde yaşadığını anlatan Usama, bir gece radikal Musevi bir örgütün kadını kaçırıp ailesine teslim ettiğini söyledi. Usama, bu olaydan kısa süre sonra kuzeninin uyuşturucuyla ilgili bir suçlamayla tutuklandığını ve bir süre cezaevinde tutulduğunu söyledi.

Hüsam’ın daha sonra evlenerek iki çocuk sahibi olduğunu anlatan kuzeni, yine de Musevi kadınla olan ilişkisinin etkisinden kurtulamadığını belirtti.

Usama Dveyt, “Hüsam’ın cezaevine konulmasının ardından sorunlar başladı. Cezaevinden çıktığında yalnızdı. O aslında iyi bir adamdır ama hapisten sonra kafası karışmış ve gergin vaziyetteydi” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri