Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den dalga geçer gibi açıklama

03.07.2010 00:09
Zirve teklifi İsrail'den geldi; ancak bu işten yine İsrail karlı çıktı. Netanyahu, Türkiye ile en üst temasın sağlandığını açıkladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan olumlu adım. "Türkiye ile ilişkilerimizin daha fazla zarar görmesini istemiyoruz" diyen Netanyahu, buna karşılık "İsrail'in Mavi Marmara baskını nedeniyle özür dilemeyeceğini de dile getirdi.

Türkiye ile sıcak ilişkilerini sürdürmek istediklerini söyleyen Netanyahu, İsrail'de bir devlet radyosunda konuştu. Kabinesinden bir bakanın Türk yetkililerle görüştüğünü doğrulayan Netanyahu, bu görüşmenin Türkiye ile son haftalarda gerçekleşmiş en üst düzey diyalog olduğunu da ekledi.
"Bu görüşmeye rağmen halen Türkiye ile bir anlaşmaya varmış değiliz" diyen Netanyahu, yine de Türkiye ile arada artan gerilimin durdurulmuş olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Türkiye'nin İsrail'den beklediği özür konusunda da görüşlerini belirten Netanyahu, böyle bir özrün sözkonusu olmayacağını söyledi. Netanyahu, "Özür dilenecek bir durum sözkonusu değil. Çünkü askerlerimiz linç girişimlerine karşı sadece kendilerini korudular" dedi.

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri