Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den Kirli Taktik

25.11.2009 20:36
İsrail'in esir değişimi konusunda sorumluluğu Hamas’a yüklemek yaptığı hamle deşifre oldu.

Filistinli araştırmacı yazar Mustafa Savvaf, Siyonist devletin esir değişimi konusunda manevra yaptığını, işi geciktirmek için çaba harcadığını ve sorumluluğu Hamas’a yüklemek için topu Filistin kalesine atmaya çalıştığını söyledi.

Savvaf,  Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Görüldüğü kadarıyla Siyonist işgal yönetimi direnişin taleplerini düşürmek için son atışını yapıyor, onun için de işi ağırdan alıyor. Anlaşmayı geciktirmek için çaba harcıyor ve sorumluluğu Hamas’ın kalesine atmak istiyor.”

Siyonist işgal yönetiminin Hamas ile yapacağı esir değişimi anlaşmasındaki krizi Hamas’a fatura etmek istediğini söyleyen Savvaf, “Hamas Şalit’in serbest bırakılması için ta ilk günden beri taleplerini ortaya koymasına rağmen, işgal yönetiminin bu konuda Halit Meşal’in onayını beklediğini iddia etmesi yaşadığı krize Hamas’ı da bulaştırmak istemesindendir” şeklinde konuştu.

Savvaf sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık hem Filistin tarafı, hem Arap ülkeleri hem de dünya halkları esir değişimini engelleyen tarafın işgal devleti olduğunu anlamıştır. İşgal yönetiminin esir değişiminde takındığı tavır, İsrailoğullarının ineği boğazlamakla emrolundukları zaman takındıkları tavrın aynısı. O zaman da rengi ne? Vasıfları nasıl? gibi sorularla bu emri geciktirmek istemiştiler. Şu anda işgal yönetiminin önünde Hamas’ın taleplerini yerine getirmekten başka alternatif de yoktur.”

Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri