Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'e Tepki Yahudileri İncitmiş

26 Ocak 2009 / 09:30
İsrail vahşetine tepki için yapılan gösteriler sebebiyle Türkiye'deki Yahudilerin incindiklerini ve kendilerini tehdit altında hissettiklerini öne sürüyorlar

KATLİÂM YAPTINIZ, ELİNİZE NE GEÇTİ?


Buna karşılık, İsrail vahşetine tepkiler sürerken, Kocaeli'deki eylemde mizansen olarak tabut içinde bir bebek, Filistin bayrakları ve üzerinde" SUÇUM NEYDİ?" yazısı dikkat çekti. Eylemde “Ateşkes ilân ettiniz, arkanızda yüzlerce ölü bebek, parçalanmış insan cesedi, harabe olmuş bir şehir bırakarak. Elinize ne geçti?” diye soruldu.


Katliâm yaptınız, elinize ne geçti?

yeniasya

İsrail vahşetine tepkiler sürerken, Kocaeli’deki eyleminde mizansen olarak tabut içinde bir bebek, Filistin bayrakları ve üzerinde “suçum neydi?” yazısı dikkat çekti. Eylemde “Ateşkes ilân ettiniz, arkanızda yüzlerce ölü bebek, parçalanmış insan cesedi, harabe olmuş bir şehir bırakarak. Elinize ne geçti?” diye soruldu.

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformumu 197. hafta basın açıklamasını İzmit Sabri Yalım İnsan Hakları parkında yaptı. Basın açıklamasında İsrail’in yaptığı insan hakları ihlalleri ve bebek katliamları gündeme getirildi. Eylemde, küçük bir çocuğun ”Siyonist katil amcalar bebekleri öldürmeyin lütfen” yazısı dikkati çekti. Mizansen olarak tabut içinde bir bebek, Filistin bayrakları ve üzerinde ”suçum neydi” yazısı dikkati çekti.

Platform adına MAZLUMDER Kocaeli Şubesi gönüllüsü Hatice Balkan’ın yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ateşkes ilan ettiniz, arkanızda yüzlerce ölü bebek, parçalanmış insan cesedi, harabe olmuş bir şehir bırakarak. Elinize ne geçti? Kahrolası Siyonizm idealleriniz, bu masum insanların, bebeklerin yaşama hakkından daha mı üstündü? Siz kahrolası nefislerinizin isteği ve dogmalarınız, siyon idealleriniz uğruna bu çağda masum insanları gözünüzü kırpmadan öldürürken, günümüz dünyasında, vicdanların ve insanlık onurunun buna seyirci kalacağını mı sanıyorsunuz? Soruyoruz size, yaptıklarınızın yanınıza kar kalacağını mı sanıyorsunuz?

İnsanlık bir şey yapamasa dahi eninde sonunda ölüm var ve Allahın huzurunda hesap vermek var.Tekvir Suresinde diyor ki: ‘Diri, diri gömülen kıza sorulunca, Hangi suç yüzünden öldürüldün diye’ Rabbimizin belirttiği gibi, günümüzde kız çocuklarını diri diri gömenler olmasa da, bebekleri öldüren cani katil İsrail var.Bu dünyada hesabı sorulmasa da, iyi bilin ki, Siyonist katiller!, bunun hesabı yarın Ahirette mutlaka sorulacaktır. Allahın adaleti er veya geç, dünyada veya Ahirette mazlumun hesabını zalimden sorar!”

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri