Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in Dünyayla dalga geçen açıklaması

08 Ocak 2009 / 13:27
İşte İsrail'in dünyayla dalga geçen açıklaması...
Gerçekleştirdiği saldırılarla yüzlerce Filistinli sivili katleden İsrail, sivilleri vurmama konusunda başarılı olduklarını iddia etti.

Cihan'a özel açıklamalarda bulunan İsrailli diplomat, saldırılarda sivilleri hedef almadıklarını savunarak, buna rağmen sivil kayıplar olduğunu; Hamas'ın ise bilerek sivilleri hedef aldığını öne sürdü. BM'nin "ölenlerin en az dörtte biri sivil" açıklamasını da "Demek ki sivil-militan ayrımı yapmakta başarılı oluyoruz" diye algıladıklarını belirten Başkonsolos, Gazze'ye kara harekatının da sivil kayıpları azaltmak için başlatıldığını iddia etti.

Amihai, Türkiye-İsrail ilişkilerinin operasyondan olumsuz etkileneceğini de düşünmüyor. İsrailli diplomat, gündeme gelmesi halinde Türkiye'nin uluslararası güç kapsamında Gazze'ye asker göndermesinin de "reddetmeyecekleri bir hareket" olacağını dile getiriyor. ABD'nin seçilmiş başkanı Barack Obama'nın da bölgedeki gelişmelerden dolayı "aslında sessiz olmadığını" savunan Mordehai Amihai, ABD Başkanı George W. Bush'un Annapolis'te başlattığı barış görüşmelerinde Filistin otoritesi ile Hamas arasında bir ayrım yapılması gerektiğini savunuyor.
Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri