Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in zoruna gitmiş!!!

25 Ocak 2009 / 08:40
İsrail'in Türkiye'ye olan tutumu sertleşti. Türk heyeti Gazze sınırında bekletiliyor. Kaabalık bununla sınırlı değil.
Türkiye'den insani yardım amacıyla Gazze'ye giden eski AK Parti milletvekilleri Süleyman Gündüz ile Muhammet Polat, Yeryüzü Doktorları, İsra Derneği, Cansuyu ve diğer insani yardım kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin aralarında bulunduğu 30 kişilik heyetin Refah Sınır Kapısı'ndan geçişlerine dün izin verilmedi.

DÜNDEN BERİ SINIR KAPISINDA BEKLETİLİYOR

Bunun üzerine Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı'nda bekleyen Türk heyeti geceyi soğuk hava şartlarına rağmen burada geçirdi. Mısırlı yetkililerin, bölgeyi terk etmesini istediği Türk heyetinin gıda ve su ihtiyacını karşılamalarına da izin vermediği öğrenildi.

KABA KUVVET UYGULADILAR

Türk heyetindeki bir yetkili, şu ana kadar girişimlerinden sonuç alamadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Gazze'ye Fransız, Alman, İrlandalı gibi çok sayıda yabancı heyetin geçişine izin verilmesine rağmen Türk heyetine kaba kuvvete varan bir davranış gösterilmesine ve izin verilmemesine bir anlam veremedik. Mısırlı yetkililerin Türk heyetine karşı bu katı tutumuna anlam veremedik. Biz o bölgeye sadece insani yardım amaçlı olarak gidiyoruz ve heyettekilerin büyük çoğunluğunu da zaten doktorlar oluşturuyor."

Türk yetkili, heyettekilerin aldıkları karar gereğince Gazze'ye giriş yapana kadar bölgede bekleyişlerini sürdüreceklerini bildirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri