Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrailler, Mescid-i Aksa’da içki içiyorlar

08 Ekim 2008 / 21:16
İslami Hareket lideri Raid Salah, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'nın içinde içki içtiklerini söyledi.
1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, İsrail askerlerinin mübarek Mescid-i Aksa'nın içinde içki içtiklerini ve haramlar işlediklerini belirterek, Mescid'in altında tünel kazıldığını, civarında Havra yapılmaya başlandığını, Filistinlilerin evlerinin gasp edildiğini ve burada yeni bir Yahudi müzesinin kurulduğunu ifade etti.

Şeyh Salah, düzenlediği basın toplantısında, İsrail askerlerinin caminin mukaddes oluşunu ve Müslümanların duygularını hiçe sayarak Mescid-i Aksa'nın içinde içki içtiklerini ve haramlar işlediklerini ifade etti.

Şeyh Salah, Yahudilerin Mescid-i Aksa'nın bölümlerini oluşturan Burak Mescidi, Mervani Namazgahı ile Kubbeli Kıble Mescidi'ne el koymak için burada dünyanın en büyük havrasını yapmak istediklerini, burada İslam'a ait bütün izleri silmeye çalıştıklarını ve Müslüman mezarlıkları yıktıklarını da sözlerine ekledi.

İsraillilerin Mescid-i Aksa'yı onarmak için ortaya konan bütün çabaları engellediğini de belirten Şeyh Salah, Kudüs'teki Mescid-i Aksa ile diğer mescit ve evleri korumak için uluslararası bir fon oluşturulmasını istedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri