Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrailli turistten silah çıktı

20 Mayıs 2008 / 23:10
Antalya'ya 15 Mayıs'ta tatil için gelen ve dün havalimanında valizinde tabanca ele geçirilen İsrailli, kanuna muhalefet nedeniyle tutuklandı.
İsrailli turistin valizinden silah çıktı

Antalya'ya 15 Mayıs'ta tatil için gelen ve dün havalimanında valizinde tabanca ele geçirilen İsrailli, kanuna muhalefet nedeniyle tutuklandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İsrail'den tatil için 15 Mayıs'ta Antalya'ya geldiği bildirilen İsrailli M.M. (47), dün Antalya'dan ayrılmak üzere havalimanına gitti. X-Ray cihazının tespiti ve havalimanı polisinin incelemesi sonucu valizinde, 9 milimetre çapında Baretta marka silah ve dolu şarjör bulunan M.M, polis tarafından gözaltına alındı.

Olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatılırken, gözaltına alınan M.M'nin, ''tabancanın eşi tarafından çocuklarının eline geçmemesi amacıyla, kendisinin haberi olmadan valizine konulmuş olabileceğini'' iddia ettiği öğrenildi. M.M'nin elektronik mühendisi olduğunu ve tabancasının taşıma ruhsatının bulunduğunu söylediği de belirtildi.

İsrailli M.M, başlatılan soruşturma kapsamında, Türkiye'ye izinsiz silah getirdiği gerekçesiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemece, 6136 Sayılı Silah Kanunu'na muhalefet suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yetkililer, İsrail vatandaşının valizinde ele geçirilen Baretta marka tabancanın polis kriminal laboratuvarında incelemeye alındığını ve soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Öte yanda,n İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın da dün tutuklanan vatandaşı ile ilgili temasları başlattığı öğrenildi.
AA

Kaynak:
Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri