Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrailliler'den TSK'ya Erdoğan'ı devirin çağrısı

05.06.2010 10:27
İsrailliler Erdoğan'a olmadığı kadar kızgınlar. Telaviv sokaklarında Türkiye'de darbe isteyenler hiç de az değil.

 

İsraillilerin bazıları darbe yandaşlığı yapacak kadar Erdoğan'a öfkeli. "Ordu daha önce darbe el koydu şimdi de yapabilir" diyerek TSK'ya çağrıda bulunuyorlar.

Taraf muhabiri Tuğba Tekerek Telaviv sokaklarının nabzını tuttu. Halk AK Parti iktidarını sorumlu tutuyor. Hedeflerinde ise Erdoğan var.

KENDİLERİNİN DE KAYBETTİĞİNİ BİLİYORLAR

Telaviv sokaklarında hava tam anlamıyla "Daha da gelmem İstanbul'a" şeklinde. Taksi şoförü olan David anlatıyor: Beş kere geldim. Şimdi Türkiye'ye hayatta gelmem. Benim için bitmiştir artık. Ancak şunu hemen belirtmek isterim. Ancak şunu hemen belirtmek isterim. Bu sözlerde öfke ve tehditten çok sitem ve hayalkırıklığı var. Taksiden inerken sesleniyor: Biz de kaybediyoruz.

ERDOĞAN İSLAM DÜNYASININ LİDERİ OLACAK

İsraillilere göre Erdoğan İslam dünyasının lideri olmaya oynuyor. Pek çok kişiden bu sözleri duyuyorum. Türkiye ile İsrail arasında sorun yoktu. Atatürk'ün Türkiyesi'ni seviyoruz. Ama Erdoğan Atatürk'ün yolundan ayrılıyor. Ordu Erdoğan'ı sevmiyor. Müdahale etse iyi olabilir.

BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE PROTESTOYA DEVAM

Türk büyükelçiliği önünde neredeyse her an eylem var.  Bir pankart dikkatimi çekti: Her şey dahil Türkiye! 1.5 milyon Ermeni, 37 bin Kürt, bir de Kuzey Kıbrıs. Bu da öfkeyi anlatıyor sanırım.  

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri