Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Barosuna İlginç Teklif

27.11.2009 21:38
AK Parti Grup Başkan Vekili Bozdağ: İstanbul Barosu, tabelasını CHP il başkanlığı olarak değiştirsin.

AK Parti Grup Başkan Vekili Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat'ta katıldığı bayramlaşma töreninde, İstanbul Barosu ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Baronun siyasi söylemlerde bulunduğunu ifade eden Bozdağ, İstanbul Barosu'na CHP İl Başkanlığı tabelasının asılmasını önerdi.
İstanbul Barosu'nun Türkiye'nin en büyük barosu olduğunu belirten Bozdağ, "Baro hukuk ve avukatların temsilcisidir. Avukatlar yargının bir parçasıdır, hukuka katkı yaparlar. İnsan hak ve hürriyetlerinin ve hukuk devletinin güçlenmesi konusunda önemli katkılar sunarlar, ancak İstanbul Barosu son zamanlarda avukatlık meslek ilkelerini bir tarafa bırakarak avukatlık konusunda kendilerine tanınan yetki ve görevleri de aşarak üzerine vazife olmayan pek çok konuya ilgi ve alaka gösteriyor. Hukukun evrensel ilkelerini ve hukukun üstünlüğünün cari olduğu ülkelerdeki bütün kuralları ayaklar altına alarak, bunu da hukuk adına yaptıklarını belirtiyorlar. En son katsayı uygulamasıyla ilgili Danıştay'a dava açma ehliyeti olmamasına rağmen böyle bir davayı hukuk adına ve eşitlik adına açabilme garabetini göstermiştir." dedi.

CHP'li vekillerle yaptıkları düzenlemeler, yürüyüşlerin baronun siyasi görüntü arz etmesine yol açtığını vurgulayan Bozdağ, "İstanbul Barosu, tabelesını CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak değiştirmeyi düşünüyor mu?" diye sordu

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri