Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kartal'da cephanelik bulundu

02.07.2010 08:57
Kartal'da, gelen ihbarı değerlendiren polis, 2 katlı evin bodrum katında 5 adet el bombası, 75 adet G 3 piyade tüfeği mermisi ve mühimmat sandıkları buldu.

 

Bulunan mühimmat poşetler içerisinde polis aracına yüklenerek emniyet müdürlüğüne götürüldü. Ekiplerin evdeki aramaları devam ediyor.

155 Polis İmdat hattını gece saatlerinde arayan bir kişi, Çavuşbaşı Mahallesi Çobanyıldızı Caddesi'ndeki 2 katlı evin bodrum katında mühimmat olduğunu ihbar etti. Eve giden polis, bodrum katta çok sayıda mühimmat sandığını görünce, olay yerine terör ve bomba uzman ekiplerinin gönderilmesini istedi. Polis, sokak giriş çıkışlarını da kapatarak, evde arama yaptı. Yapılan aradamada, 5 adet el bombası, 75 adet G 3 piyade tüfeği mermisi bulan polis, sandıkların da boş olduğunu belirledi.

İHBARI YAPAN KAĞIT TOPLAYICISI

Polis, telefon
numarasından yola çıkarak ihbarı yapan kişiye ulaştı. İfadesi için gözaltına alınan ihbarcının, kağıt toplayıcısı bir çocuk olduğu ve eve kağıt bulmak için girdiği belirlendi. Polis, ilk belirlemelerde el bombalarının eğitim amaçlı kullanılan pimsiz bombalar olduğunun tespit edildiğini söyledi. Çevre sakinlerinin emekli bir askere ait olduğunu söyledikleri evin de uzun süredir boş olduğu belirtildi.

Bulunan mühimmat poşetler içerisinde polis aracına yüklenerek emniyet müdürlüğüne götürüldü. Ekiplerin evdeki aramaları devam ediyor.

DHA

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri