Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul yağmura teslim

04 Ekim 2008 / 13:28
İstanbul'da Etkili Olan Sağanak Yağmur Özellikle Anadolu Yakası'nda Su Baskınlarına Yol Açtı.
İstanbul'da etkili olan sağanak yağmur özellikle Anadolu Yakası'nda su baskınlarına yol açtı. İtfaiye ekipleri, Ümraniye, Maltepe, Üsküdar ve zaman zaman da diğer ilçelerde meydana gelen su baskınlarına yetişmekte zorlandı. Yoğun yağış nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri araçların ilerlemesini engelledi.

İstanbul'da dün saat 22.00 sıralarında başlayan sağanak yağış özellikle Anadolu yakasında aralıklarla sabaha kadar sürdü. Maltepe, Üsküdar, Ümraniye ve Anadolu yakasındaki diğer ilçelerde su baskınları görüldü. Binaların bodrum katlarına dolan suyu boşaltmak için itfaiye ekipleri gece boyunca çalıştı. Üsküdar Kısıklı Mahallesi Reşat Bey Sokak'ta 2 binanın bodrum katına dolan su vatandaşları sokağa döktü. Su itfiaye ekiplerince tahliye edildi. Vatandaşlar sokağın belediyenin çalışmaları sonucu yükseldiğini, alçakta kalan bodrum katlara da gider olmadığı için su dolduğunu söyledi.

Yoğun yağış nedeniyle yollarda da su birikintileri oluştu. D-100 Karayolu yan yol Maltepe mevkiinde araçlar ilerlemekte zorlandı. Yol üzerindeki bir okulun bahçesine de su dolunca, okul görevlisi kendi imkânlarıyla su birikintisinin önünü açmaya çalıştı.

Taksim Meydanı'nda bulunan vatandaşlar da aniden bastıran sağanak yağmurdan nasbini aldı. Bazı vatandaşlar şemsiyelerle yağmurdan korunmaya çalıştı, şemsiyesiz olanlar ise ıslanmaktan kurtulamadı.

(CİHAN)
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri