Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da İzinsiz Gösteriler

13.12.2009 00:14
DTP'nin kapatılmasını bahane ederek, Polise taş ve bilye atan göstereciler, yine bir otobüsü hedet aldı.

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasını protesto edenler, izinsiz gösteri yaptı. Diğer taraftan Gazi Mahalellesi'nde İsmetpaşa Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, Yunusemre Mahallesi-Topkapı seferini yapan İETT otobüsünü durdurdu. Yüzleri maskeli grup otobüsü taş yağmuruna tuttu. Bu sırada otobüs şoförü kapıları açarak, içerdeki yolcuları tahliye etti.

Ellerindeki sopalarla otobüsün bütün camlarını kırıp, tahrip eden göstericiler, Polisin ve çevik kuvet panzerinin olay yerine gelmesiyle ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi.

BEYOĞLU

Beyoğlu, Hacıahmet Mahallesi ara sokaklarında toplanan yaklaşık 60 kişilik grup, polise taşla saldırdı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehile slogan atan gruba polis, panzer ve biber gazı ile müdahale etti. Polisin attığı biber gazının açık olan camdan içeri dolduğu evdeki vatandaşları dışarı camı kıran polis ekipleri çıkarttı. Polis ile göstericiler arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

BAYRAMTEPE

Başakşehir Bayramtepe'de de yaklaşık 60 kişilik grup, yasadışı gösteri yaptı. Pazar tahtaları ile yola barikat kuran göstericiler, polise taş ve bilye ile saldırdı. Pazar tahtalarını ateşe veren gruba polis, TOMA (Toplumsal Müdahale Aracı) ve biber gazı ile müdahale etti. Polis ve göstericiler arasında uzun süre çatışma yaşandı. Polisin müdahalisiyle ara sokaklara kaçan göstericiler dağıldı.

SULTANGAZİ- KÜÇÜKÇEKMECE

Bazı gruplarda Sultangazi ve Küçükçekmece'de de izinsiz gösteri yaptı.

Bu haber toplam 1718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri