Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSTANBUL'DA KORKULAN OLDU

12.09.2009 14:54
Kilyos Deresi taştı, çok sayıda evi su bastı.
İstanbul Sarıyer ve Kilyos'ta sağanak yağış başladı. Sarıyer Kilyos'ta bulunan derenin taşması sonucu çok sayıda ev sular altında kaldı. Etkili sağanak yağışla birlikte, dere yatağına yakın noktada oturan vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı.

Meteoroloji yetkililerinin uyarılarının ardından beklenen sağanak yağış Sarıyer'de başladı. Şiddetli yağışın başlamasıyla birlikte Kilyos'ta bulunan dere taştı. Derenin taşması sonucu, çevredeki evler sular altında kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar, pencerelere çıktı. Sarıyer ve Kilyos'ta sağanak yağmur nedeniyle yollar da su altında kaldı. Caddede ilerlemeye çalışan bazı araçlar da selde mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını terk ederek güvenli yerlere geçti. Bu arada belediye ekipleri de ilçedeki önlemlerini sıklaştırdı. Bölgedeki şiddetli sağanak yağış sürüyor. Beykoz'da da yağış etkisini arttırıyor.

Sarıyer Kilyos'ta sağanak yağmur nedeniyle yollar su altında kaldı. Yolda kalan bazı sürücüler araçlarında mahsur kaldı. Belediye ekipleri ilçede önlemlerini sıklaştırdı.

İstanbul'da dün gece beklenen sağanak yağmur öğle saatlerinde Sarıyer'de yağmaya başladı. Özellikle Kilyos'ta etkili olan yağışlarda yollar su altında kaldı. Caddede ilerlemeye çalışan bazı araçlarda selde mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını terk ederek güvenlik yerlere geçti.

Bu arada belediye ekipleri de ilçedeki önlemlerini sıklaştırdı.
Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri