Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da şiir zamanı

12 Mayıs 2008 / 05:03
Bu yılki teması Çağdaş Katalan Şiiri olarak belirlenen Uluslararası İstanbul Şiir Festivali için 14 ülkeden 20 şair İstanbul'a geliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'nin katkılarıyla hazırlanan Uluslararası İstanbul Şiir Festivali yarın başlıyor.

Festivalin bu yılkı ana teması Çağdaş Katalan Şiiri. 20'si yabancı 40 şairin katılacağı festival kapsamında 17 Mayıs'a kadar İstanbul'un pek çok köşesinde şiir okunacak.

Rusya, Irak, Katalonya, Almanya, İtalya, Fransa, Küba, ABD, Bolivya, Makedonya ve Hollanda'dan şairlerin konuk olacağı festivalde şiir okumalarının yanısıra, müzik dinletileri ve vapur gezisi de yer alıyor.

Türkiye'den Cahit Koytak, Vedat Türkali, Cevat Çapan, Mehmet Ocaktan, Haydar Ergülen, Can Bahadır Yüce, Ahmet Oktay, Küçük İskender, Birhan Keskin, Orhan Alkaya, Ömer Erdem gibi şiirin önde gelen isimlerinin katılacağı festivalin konukları arasında Katalan şair Alex Susana, Hollanda'dan Arjen Duinker, İtalya'dan Claudio Pozzani, Kanada'dan Denise Boucher, Fransa'dan Jean Pierre Balpe de bulunuyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri