Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da şimdi teknoloji zamanı

07 Ekim 2008 / 04:46
Avrasya'nın en büyük bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia'da teknoloji şovu yaşanacak. Yaklaşık bin firma TÜYAP'ta en yeni ürünlerini görücüye çıkaracak.
Avrasya'nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bugün kapılarını açıyor. İstanbul Beylikdüzü Tüyap'ta 12 Ekim'de sona erecek fuarda, yaklaşık bin firma en yeni ürünleriyle gövde gösterisi yapacak. İş dünyasına yönelik yeni çözümlerin yanı sıra hem iş hem özel yaşamı etkileyecek geleceğin teknoloji eğilimlerinin sergileneceği CeBIT Eurasia'da önemli uluslararası konferanslar ve işbirliği programları da yer alıyor.

150 bin kişi gezecek

Fuar programında öne çıkan etkinler arasında Bilişim Zirvesi, 7. Türk Cumhuriyetleri İşbirliği Platformu, Avrasya İş Forumu, KOBİ Günleri, CPU Turkey-Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor yarışması bulunuyor. Bilişim Sektörü Derneği tarafından düzenlenen yarışmanın finali CeBIT Fuarı'nda gerçekleştirilecek. Bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia'yı verimli şekilde ziyaret etmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağlanıyor.

Cep telefonu ya da internet üzerinden erişilebilen 'Akıllı Randevu' uygulamasıyla, ilgi alanına göre girilen konularla, katılımcılar ile önceden randevulaşmak mümkün olacak. Fuarı 70 ülkeden 150 bin kişinin gezmesi bekleniyor. CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi'nin ortak açılışına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılması bekleniyor. Açılışta, Yıldırım'ın yanı sıra İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş da konuşma yapacak.
Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri