Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'dan ilk kafile hacca uğurlandı

31 Ekim 2008 / 13:05
Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları törenle kutsal topraklara uğurlandı.
Suudi Arabistan Havayollarına ait uçakla Medine'ye hareket eden 219 hacı adayı ve 5 görevlinin bulunduğu kafile, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı ile aileler tarafından uğurlandı.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen törende konuşan Vali Güler, çok mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, Türkiye'deki her 6 hacı adayından birinin İstanbul'dan gittiğini kaydetti.

Güler, bu yıl 18 bin 600 hacı adayının 86 kafile halinde İstanbul'dan yola çıkacağını ifade ederek, gidişlerin Aralık ayı başına kadar süreceğini, ilk hacı kafilesinin ise 11 Aralık tarihinde yurda döneceğini, dönüşlerin 4 Ocak 2009'da tamamlanacağını bildirdi.

İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı da, hacı adaylarının hac görevlerini yaparken bazı sıkıntılarla karşılaşabileceğini, haccın sevabının bu nedenle bol olduğunu ifade ederek, "Hac, sıradan bir turizm hadisesi değil, bir ibadet hadisesidir. Her anını ibadet ile dua ile geçiriniz" dedi.
Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri