Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbullu çok bunaldı

16 Ağustos 2008 / 11:07
İstanbullu nemden bunaldı! Hafta sonu nem oranı düşecek. ama bu sefer de sıcaklık artacak. İşte bölge bölge hava durumu;
Sıcaklıklar Ağustos ayı ortalama değerlerinin oldukça üzerine çıkmaya başladı. Hafta sonu ve önümüzdeki hafta sıcaklıklar daha da yükselecek.

- İstanbul'da üç gündür nem oranı çok yüksek, öğle saatlerinde yüzde 60'ı gece ise yüzde 90'ı geçiyor. Yarın nem oranı düşecek ama bu seferde sıcaklık da yükselme olacak.
- Ankara parçalı bulutlu, hafta sonunu ise çok sıcak geçirecek.
- İzmir'de rüzgar bugün de sert, hafta sonu ise zayıflayacağından, İzmirliler daha fazla bunalacaklar.
- Bursa'da sıcaklık yükseliyor,
- Adana'da bulutlanma artacak ve lodos öğle saatlerinde sert esecek. Bugün İstanbul 32, Ankara 33, İzmir 35, Bursa ve Adana 34 derece.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi bu yazın en nemli günlerini yaşıyor. Üç gündür nem oranı çok yüksek. özellikle astım ve kalp hastaları mümkün olduğunca terlememeye dikkat etmeliler. Yarın Marmara'da nem oranı düşecek ama sıcaklık yüksek kalacak. pazar günü ise nem oranı yine yükseliyor.

Bugün;
Edirne 35
Balıkesir 34
Sakarya 33 derece.

İç Anadolu'nun doğusunda Sivas, Niğde çevrelerinde bugün gökyüzünde bulutlar daha sıklıkla görülecek, hafta sonu sıcak geçecek. Sıcaklık ortalama değerlerin 4-5 derece üzerinde olacak.

Bugün;
Konya ve Eskişehir 31
Sivas 27 derece.

Ege bölgesinde özellikle Çanakkale, Çeşme, Kuşadası'nda rüzgar sert eserek yine serinlik veriyor. Bodrum'da ise rüzgar hızını azalttı. Hafta sonu Ege kıyılarında zayıflayacak rüzgar ve artacak sıcaklık, çok daha sıcak günlere neden olacak.

Bugün;
Denizli 38
Muğla 37
Kütahya 31 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde Adana, Mersin, Kahramanmaraş çevrelerinde bu iki gün bulutlar sıklıkla görülecek, hatta hafif yağmur da görülebilir. Antalya merkezde bugün nem oranı düşük ama Cumartesi günü yüksek olacak. Güneydoğu'da rüzgar sert esiyor, Gaziantep civarı kapanabilir.

Bugün;
Antalya 38
Diyarbakır 39 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzurum-Kars çevresi yağmurlu, rüzgar bölgede oldukça sert esiyor. Hafta sonu da bu kesimlerde yaz yağmuru görülecek.

Bugün;
Erzurum 28
Van 29
Malatya 37 derece.

Karadeniz'de Zonguldak, İnebolu, Samsun ve Sinop'ta nem oranı çok yüksek, öğle saatlerinde dahi yüzde 80 nem var. Trabzon-Rize-Artvin arasında tüm gün olmasa da, yağmur geçişi bekleniyor. Samsun'da da hava bulutlu. Karadeniz'de hafta sonu sıcaklık artacak.

Bugün;
Trabzon 26
Samsun 27 ve Bolu 30 derece.
Kaynak:
Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri