Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'u dün sel götürdü

24 Eylül 2008 / 10:08
Arabalar bozuldu, trafik arap saçına döndü. Vatandaşlar evlerini basan suyu kovalarla boşaltmaya çalıştı!
Sonbahar'ın gelmesiyle tüm yurtta etkili olan yağışlar susuz bir yaz geçiren Türkiye'nin yüzünü güldürürken yağmur esnasında sokakta kalan vatandaşlar zor anlar yaşıyorlar.
Akşam saatlerinde İstanbul'u etkisi altına alan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmurda dışarda olan vatandaşlar saçak altlarına gizlenerek korunmaya çalışırken bazı araçların su birikintilerinden hızlı geçmesi ile sıçrayan sulardan kurtulamadılar.

ARABALAR BOZULDU, TRAFİK ARAP SAÇINA DÖNDÜ

Özellikle de saat 22:00 sıralarında başlayan yağmur Bakırköy, Yenimahalle ve Zeytinburnu sahil hattında vatandaşları çileden çıkardı. Pek çok araç sahil yolunda bozulup mahsur kalınca trafik de işin içinden çıkılmaz hale geldi. Özellikle de Veliefendi Hipodromu yolu üzerini basan su nedeniyle, yol kısa süreliğine trafiğe kapandı.

Sağanak yağmur Bakırköy ve Zeytinburnu'nda birçok evin sular altında kalmasına yol açtı. Bir anda bastıran ve sağanağa dönüşen yağmur, bodrum katlarda bulunan evleri suyla doldurdu.

Zeytinburnu Sümer ve Telsiz mahallelerinde bulunan bazı evler rögardan taşan sularla doldu.

KOVALARLA BİNALARINI BASAN SUYU BOŞALTMAYA ÇALIŞTILAR

Bakırköy Cevizlik Mahallesi Asmalısakız Sokak'ta da birçok binanın bodrumunu sular kapladı. Vatandaşlar ellerindeki kovalarla binalarının bodrumundaki suları boşaltmaya çalıştı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) vidanjör aracı da, ihbarları değerlendirerek rögarların açılması ve suyun boşaltılması için çalışma başlattı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri