Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte 1 Mayıs'ın bilançosu

01.05.2009 19:59
Bu yıl işçilerle polis arasında olay yaşanmadı ama ara sokaklarda yine savaş görüntüsü vardı. Güler bilançoyu açıkladı.

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs kutlamaları sırasında şu ana kadar 108 kişinin gözaltına alındığını, 21 polisin yaralandığını açıkladı. Güler, ''Sivil vatandaşlarımızdan 20'ye yakın kişinin hastanelere ayakta tedavi edilmek üzere müracaatı olduğunu da biliyoruz'' dedi.

Vali Güler, İstanbul Valiliği'nde çeşitli yerlerde polise taş, molotofkokteyli, sapanla çelik bilye atarak ve kaldırım taşlarını sökerek saldırılar olduğunu söyledi.

ZORUNLU YERLERDE GAZ KULLANILDI

İş yerlerine ve araçlara zarar veren, yasa dışı toplantı için zorlamak suretiyle alanlara gelmek isteyen gruplara, değişik noktalarda polisin zor kullanmak durumunda kaldığını ifade eden Güler, ''Zor kullanmanın şartlarını polisimiz sabırla uyguladı. Çok az yerde gaz kullanılması söz konusu oldu ama gerekli olan kuvvetin de kullanılması zorunluluğu tabii ki doğdu'' dedi.

108 GÖZALTI, 21 POLİS, 20 SİVİL YARALI

Muammer Güler, şunları söyledi:

''Şu ana kadar 108 gözaltı var ve maalesef 21 polisimiz de yaralı durumunda. Bunlardan bir tanesi gelen taş nedeniyle kolu kırılan bir polis memurumuz. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sivil vatandaşlarımızdan 20'ye yakın kişinin hastanelere ayakta tedavi edilmek üzere müracaatı olduğunu da biliyoruz. Çok sayıda sapan, molotofkokteyli, sprey, yasa dışı pankartlar gibi ele geçirilen malzemeler de var. Bunların kanuni gereğini yapacağız tabii ki.''

Kaynak:
Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri