Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte ağaç adam

21 Aralık 2008 / 08:35
Ellerinde ve ayaklarında ağaç dalına benzeyen siğiller çıkıyordu. Tedavi oldu, taburcu edildi... Ama şimdi başında yine aynı bela...

Endonezyalı Dede Koswara adlı adamın, elleri ve ayaklarındaki ağaç dalına benzeyen siğiller, hastaneden taburcu olmasının üzerinden 4 ay geçmeden yeniden oluşmaya başladı.

Siğilleri nedeniyle 'ağaç adam' adıyla anılan Koswara, 2007 yılında Endonezya hükümetinin yardımıyla hastaneye yatırılmış ve geçirdiği bir dizi cerrahi operasyonun ardından siğillerinden kurtulmuştu.Çocukluk yıllarında geçirdiği bir enfeksiyonun ardından vücudunda oluşan siğiller nedeniyle çalışamaz duruma gelen Koswara, gördüğü ilaç tedavisinin de yardımıyla el ve ayaklarınmı rahatça kullanabilmeye başlamıştı.

Eylül ayında taburcu olarak Batı Java'da yaşadığı Bandung kasabasına dönen Koswara, son verdiği demeçte yeninden çalışmak ve evnelnmek istediğini söylemişti.Doktorlarının kendisini siğillerin yeniden oluşabileceği yönünde uyardığını kaydeden Koswara, uzmanların böyle bir şeyin olması halinde bu kez durumun hayati tehlike arzetmeyeceğini de söylediğini belirtti.

Koswara, gerekli parayı bulursa bir kez daha bıçak altına yatarak siğillerini aldırabilecek. (Gazeteport)

Kaynak:
Bu haber toplam 4382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri