Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte! AKP'nin Çankaya Adayı

13 Ocak 2009 / 23:10
Ankara'nın Çankaya İlçesini CHP'den almak için yoğun çaba harcayan, AKP Yönetimi süpriz bir isime teklif götürdü.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalelerinden Çankaya Belediyesi için uzun zamandan bu yana düşünen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sonunda aradığı ismi buldu.

Bir ara adaylık için CHP'nin Çankaya eski Belediye Başkanı Haydar Yılmaz'ın isminin ön plana çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Ancak akşam saatlerinde Erdoğan son kararını verdi ve Çankaya Belediye Başkan Adayını eski ANAP'lı Bakan Bülent Akarcalı olarak açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu teklifi karşısında Akarcalı " şeref duyarım" diyerek kabul etti.

Ak Parti son seçimlerde Çankaya'da oylarını artırmanın verdiği heyecanla bu ilçede son derece önemli bir isim için çalışpmalara başlamıştı. Ak Parti Akarcalı ile CHP'nin kalesini devirmeyi planlıyor.

BÜLENT AKARCALI KİMDİR?

Bülent Akarcalı, Brüksel Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Fakültesi mezun oldu. Aynı fakültede "İktisadi Analiz ve İktisadi Politika" alanında yüksek lisans yaptı. Daha sonra aynı üniversite bünyesinde araştırmacı uzman olarak görev aldı. Türkiye'ye dönüşünde dış ticaret ve müteahhitlik hizmetleri ve sigortacılık yaptı. Sonradan Eti Bisküvi ve İMTAŞ Sigorta genel müdürü oldu.

Türkiye Demokrasi Vakfı kurucusu ve başkanı, Bilgi Üniversitesi kurucusu ve yöneticisi olan Akarcalı, siyasi hayatında 17., 18., 19. ve 20. Dönem'de Anavatan Partisi (ANAP) İstanbul Milletvekilliği ile Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı yaptı.

Evli, 2 çocuk babası olan Akarcalı, çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce biliyor.

"Kapalı mekanlarda sigara içme yasağı" Bülent Akarcalı'nın çabalarıyla kanunlaştıKaynak:
Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri