Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Avcı'yı av yapan telefon kayıtları

01.10.2010 13:22
Devrimci Karargâh örgütüne yardım iddiasıyla tutuklanan Hanefi Avcı'yı bu telefon görüşmeleri yaktı.

 

Hanefi Avcı, bir görüşmede Kılıç'a yeni bir dinleme kararından bahsediyor. Dinlemeyi yapanların İstanbul İstihbarat Şubesi ekipleri olduğunu anlatıyor.

"Ben senin o eski dinleme kararını falan da buldum." sözü üzerine Kılıç, "Evet ben kitapta okudum zaten dinleme kararını." diyor. Avcı'nın cevabı ise şöyle: "Hı, şimdi yenisini de öğrendim, o senin dinleme ile ilgili."

Zaman gazetesi bu telefon görüşmelerini 1. sayfasına taşıdı. Salih Sarıkaya ve Serkan Sağlam imzalı haberde örgüt üyesi olduğu ileri sürülen Necdet Kılıç'ın mahkeme kararıyla dinlenen telefon konuşmalarında Avcı'yla diyalogları yer alıyor.

KILIÇ'A KRİPTO CİHAZI

Bir başka görüşmede ise Kılıç, ankesörlü telefondan aradığını ve takip edildiğini söylüyor. Avcı ise Kılıç'a cep telefonuyla takip eden kişinin fotoğrafını çekmesini tavsiye ediyor. Söz konusu kayıtlar, Avcı'nın düzenli olarak Kılıç'a soruşturmalarla ilgili bilgi sızdırdığını, Kılıç'ın da sıkıştığı her durumda Avcı'yı aradığını ortaya koyuyor. Bu arada, Avcı'nın Kılıç'a dinlemeleri engelleyen bir kripto cihazı gönderdiği tespit edildi.

Hanefi Avcı, 16 Eylül 2010'da yaptığı görüşmede Kılıç'a yeni bir dinleme kararından bahsediyor. Dinlemeyi yapanların İstanbul İstihbarat Şubesi ekipleri olduğunu anlatıyor. Avcı, konuşmalarda Kılıç'a neler yapması gerektiğini de söylüyor. İşte o konuşma:

Avcı: Ben senin o eski dinleme kararını falan da buldum, sahte isimle aldıkları kararı falan.

Kılıç: Evet ben kitapta okudum zaten dinleme ile ilgili kararı.

Avcı: Hı. Şimdi yenisini de öğrendim, o senin dinleme ile ilgili mahkemenin kararını bulduk. 2009/1860 sayı ile bilmem almışlar kararı da başka bir adam adına almışlar.

Kılıç: Tarih neydi?

Avcı: 2009/1860, 7/11. Bunu yapanlar da İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü yetkilileridir. Bunlardan davacıyım. Şimdi de şahsi takip ettiriyorlar deyip, hepsini anlatarak davacı olmak lazım. Şeyi de anlat, bu sahte kararlar dinlemenin devamıdır. Aynı adamlar yapıyor emir teşkilatı aynı.

Kılıç: Tamam anlaşıldı, tamam.

Hanefi Avcı'nın kitabının yayınlanmasından sonra, Devrimci Karargâh üyesi Necdet Kılıç, diğer Devrimci Karargâh terör örgütü üyelerine kitapta kendisiyle ilgili bölümü okumalarını ve telefonunu kapatacağını söylüyor. Savcılıkta Hanefi Avcı'ya Necdet Kılıç'la Ahmet Doğan Fırtına arasında geçen bu görüşmeler de soruldu. Ayrıca Kılıç, Mehmet Algül ve Mehmet Yüksel Burkutoğlu'nu da arayarak ısrarla kitabı okumasını istiyor. Yani Kılıç, Avcı'nın kitabı üzerinden üç ismi de uyarıyor.

MESLEKİ SIRLAR DEŞİFRE EDİLİYOR

Hanefi Avcı, Necdet Kılıç'la yaptığı bir başka konuşmasında ise mesleki sırları deşifre etmekten çekinmiyor. İşte o konuşmadan bazı bölümler:

Avcı: Efendim gardaş.

Kılıç: Abi sana telefon ettiğim ankesöre aynı adam girdi. Elimde cep telefonu var. Ben de ...dayım şimdi. Gözlüklü, hafiften sakallı, elinde pet şişe var.

Avcı: Aradığın numarayı aramaya çalışıyordur. Öğrenmeye çalışıyordur.

Hanefi Avcı, aynı konuşmanın sonunda Kılıç'tan söz konusu şahsın fotoğrafını çekmesini istiyor. Necdet Kılıç'ın Yüksel B. isimli bir şahısla yaptığı görüşme de dikkat çekici. Yüksel isimli şahıs, Avcı için 'bayağı yola gelmiş bu herif ya' sözünü kullanıyor. İşte o konuşma:

Kılıç: Abi merhaba

Yüksel B: Merhaba Necdet geldin mi?

Kılıç: Gelmedim de geleceğim bir haftaya kadar evdeysen televizyon varsa bulunduğun yerde NTV'yi aç.

Yüksel: Şu anda yoldayım, ne vardı?

Kılıç: Hanefi Bey'in açıklamaları var da programı var. Bir de kitabında okursan iyi olur Haliç.

Yüksel B: Ne diyor, bayağı yola gelmiş bu herif ya!

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri