Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte başarıya giden yol

12 Temmuz 2008 / 13:35
ÖSS 1. çok çalışmamış. Annesi oğlunun doğuştan gelen bir zekası olduğunu söylüyor. Peki şampiyon ne diyor?
ÖSS Sayısal-1 puan türünde Türkiye 1'incisi olan Fırat Cem Yücel, evden çıkışında konuştu. Yücel, ÖSS sürecinde uzun uzun bir çalışma yerine nitelikli bir çalışma sistemini benimsediğini vurguladı.

Sayısal-1 puan türünde ÖSS Türkiye birincisi olan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Fırat Cem Yücel, evinden ailesiyle birlikte çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

UZUN ÇALIŞMA YERİNE NİTELİKLİ ÇALIŞTIM

Annesi, babası ve kız kardeşiyle basın toplantısı yapmak için okuluna giden Yücel'in heyecanlı olduğu gözlendi. Kendisine duyguları sorulan Fırat Yücel, "Ne denilebilirki? Nitelikli çalıştım. Öyle çok uzun uzun çalışmadım.'' dedi.

Annesi Meliha Yücel ise çok mutlu olduğunu sonucu beklediklerini ifade etti. Gururlu olduklarını dile getiren anne Yücel, "Fırat, çok çalışan bir öğrenci olmadı. Kendisinin doğuştan gelen bir zekası söz konusu. Öyle sistemli bir çalışması yoktu." diye konuştu.


ÖSS şampiyonu Yücel ve annesi Meliha Yücel'in gözleri doldu


ANNE EMEKLİ MEMUR BABA AVUKAT

Fırat Yücel ve ailesi, komşularının alkışları ve tebrikleri eşliğiyle Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nin yolunu tuttu. Diğer yandan Yücel'in annesinin emekli memur babasının avukat olduğu öğrenildi.

KOMŞULAR: MAŞALLAH NAZAR DEĞMESİN

Fırat Cem'in evden çıkışından önce de ailesi ve komşuları heyecanlı davranışlarını ortaya koydu. Komşuları, Fırat Cem Yücel'i konuşurken "Maşaallah, nazar değmesin" ifadelerini kullandı.

Heyecanlı tavırlarıyla dikkat çeken anne Meliha Yücel de evden çıkışı öncesinde balkona çamaşır asmak için çıktığında, basın mensuplarından görüntü almamasını istedi.
Haber Kaynağı: Bu haber toplam 30 defa
Kaynak:
Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri