Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte CHP-MHP ittifakının belgesi

27.04.2009 18:18
29 Mart mahalli seçimlerde CHP-MHP işbirliğinin son belgesi Maltepe'de ortaya çıktı. MHP'li Ahmet Baykan, CHP'nin belediye başkan adayı Mustafa Zengin'e destek için seçimden çekildi ve...
MHP'li Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, CHP'nin belediye başkan adayı Mustafa Zengin'e destek için seçimden çekildi, CHP'li belediye de seçimleri kazanınca MHP'li Baykan'a Teftiş Kurulu Müdürlüğü görevini teslim etti.

29 Mart 2009 tarihinde gerçekleşen belediye seçimlerinde Maltepe'de AK Parti'ye karşı seçim ittifakı yapıldığı, ilginç bir atama ile iyice belirginleşti. İstanbul'un Maltepe ilçesindeki seçimlerde MHP adayının CHP adayını desteklemek için seçimden çekildiği, seçimi CHP'li adayın kazandığı, ardından da MHP'li başkan adayına koltuk verildiği ortaya çıktı. CHP'li Başkan Mustafa Zengin'in, seçilir seçilmez MHP adayını belediyede önemli bir görev olan Teftiş Kurulu Müdürlüğü'ne getirdiği tespit edildi.

MHP'Lİ ADAY, CHP'Lİ ADAY İÇİN SEÇİMDEN ÇEKİLDİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde başvuruların son günü evraklarını yetiştiremediğini gerekçe göstererek seçimden çekildi. MHP'li Ahmet Baykan'ın seçimden çekilmesi, CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Zengin'e yaradı. Ahmet Baykan'ın, MHP teşkilatına seçimlerde CHP'li Mustafa Zengin'i desteklemesi için cep mesajı gönderdiği belirtildi. MHP'nin de desteği ile CHP'li Mustafa Zengin yüzde 50,66 ile Maltepe Belediye Başkanı seçildi. AK Parti ise yüzde 40'ta kaldı.

SEÇİMİ KAZANDI, MHP'Lİ ADAYI UNUTMADI

CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, seçimlerde kendisine verilen desteği unutmadı ve MHP'li Ahmet Baykan'ı, Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü'ne getirdi. AK Parti döneminde Teftiş Kurulu Müdürü olarak Çapan Çalışkan görev yapıyordu. CHP'li Başkan Mustafa Zengin'in, MHP'li adayı belediyede etkin göreve getirmesi, "seçim rüşveti" olarak değerlendirildi. Ahmet Baykan'ın kendi ismini taşıyan internet sitesinde de, "AKP'yi ve onun yandaşlarını sandığa gömme konusunda halkımın irade koymasını bekliyor ve AKP'ye oy vermemeye davet ediyorum" şeklinde açıklamada bulunması dikkat çekti.

"EVRAKLARINI YETİŞTİREMEDİĞİ İDDİASI İLGİNÇ!"

Maltepe Belediye eski Başkanı Fikri Köse, ilçedeki CHP-MHP dayanışması konusunda gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: "MHP Maltepe Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan Ahmet Baykan'ın evraklarını Seçim Kurulu'na yetiştirememesinin bizimle hiçbir alakası yok. Belediye başkanlığına adaylığını koyan bir insanın evraklarını yetiştirememesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Baykan, aday olmaması bir yana, seçimin son günlerinde kendi seçmenine gönderdiği telefon mesajlarıyla CHP'nin desteklenmesini istemişti. Belediye başkanlığı dönemimde Ahmet Baykan görevlendirme ile Taşdelen Belediyesi'nde çalışıyordu. CHP belediyeye geçince kendisini de Teftiş Kurulu Müdürü yapmışlar."

Daha önce de; MHP, DSP ve CHP'nin, bazı illerde AK Parti'ye karşı ittifak yaptıkları rakamlarla tescillenmişti. MHP, Ordu'da DSP'yi, Sinop'ta CHP'yi desteklerken, Balıkesir'de de CHP'nin desteğini almıştı.

MHP'Lİ ADAYIN DESTEK VERDİĞİ CHP'Lİ BAŞKAN NE YAPTI?

Kutlu Doğum konusunda hiçbir etkinlik düzenlemeyen CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Altıntepe'de bulunan Protestan Kilisesi'ne ziyarette bulunmuş ve kilise korosu tarafından söylenen ilahilere katılmıştı. Mustafa Zengin, İsa'nın dirilişini dile getiren Paskalya Bayramı'nın halklar arasında barış ve kardeşliğe vesile olmasını dilemişti.

KENDİ PARTİLİSİNİ KAMERALAR ÖNÜNDE AZARLAMIŞTI

Maltepe Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP'li Mustafa Zengin, gazetecilere poz verirken, partisinin iki meclis üyesini, "Git buradan, istifanı ver" diyerek azarlamıştı. Zengin, kendisiyle birlikte fotoğraf çektirmek üzere hazır bulunan iki meclis üyesinden Erdoğan Doğan'a yönelerek, "İstifanı ver. Yürü istifanı ver. Bu resimde siz bulunmayacaksınız" diye öfkeyle bağırmış ve kendi tabanından da tepki almıştı.

85 İŞÇİNİN İŞ AKDİNİ FESHETTİ

Zengin'in belediye başkanı seçildikten sonraki ikinci vukuatı ise iki yıl önce işe alınan 85 geçici işçiye tebligat göndererek, iş akitlerini sona erdirmek olmuştu. CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Zengin imzasıyla işçilere gönderilen yazılı tebligatla, iş akitlerinin 1 ay içerisinde feshedileceği bildirilmişti. Ellerine tebligat ulaşan ve neye uğradıklarını şaşıran işçiler ise, bu şekilde apar topar işten çıkarılmalarına tepki göstererek; Zengin'e, seçilmeden önce kimseyi işten çıkarmayacağı sözü verdiğini hatırlatmış ve sözünde durmaya davet etmişti.
Ergenekoncu İlhan Selçuk'tan MHP'ye methiyeler...

Ergenekon Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve yaşı gerekçe gösterilerek serbest bırakılan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, 22 Temmuz seçimleri öncesinde MHP'yi öven yazılar kaleme almış ve "MHP aslına rücu etti, milliyetçilik şiarını benimsedi, bu seçim kampanyasında dincilere karşı çıkıyor. Amerika'nın güdümünde ılımlı İslâm devleti amacına dönük olanlarla, bunların kuyruğuna takılan entel-liboş takımı MHP'den hoşnut değiller. MHP bu tayfanın uykusunu kaçırıyor..." demişti. İlhan Selçuk, 22 Temmuz seçimlerinde solun güçlü olmadığı yerlerde MHP adayına oy verilmesi çağrısı yapmıştı. İlhan Selçuk, 29 Mart belediye seçimlerinde de AK Parti'ye karşı seçim ittifakı yapılmasını savunmuştu.


Bu haber toplam 6168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri