Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte en büyük yolsuzluk

10 Ekim 2008 / 10:09
Ergenekon'u finanse ettiği ortaya çıkan Türk Metal Sen Başkanı Özbek hakkında son yılların en büyük yolsuzluğu nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.
Sendika'nın Ergenekon'un finansörü olduğunu iddia eden Manisa Şube Başkanı Özaltın, 'Savcılarımız isterse, her şeyi anlatırım' dedi.

Türk Metal Sendikası Manisa Şube Başkanı Mehmet Ali Özaltın, Sendika Genel Başkanı Mustafa Özbek ile Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, 'sendikayı zarara uğrattıkları ve haksız kazanç elde ettikleri' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

'EN BÜYÜK YOLSUZLUK'

'Kellemi koltuğumun altına alarak bu suç duyurusunda bulunuyorum. İnanıyorum ki, savcıların yapacağı çalışma sonucunda yılların en büyük yolsuzluğu ortaya çıkacaktır' diyen Özaltın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu dilekçede önemli iddialarda bulundu. Özaltın, dilekçesinde sendikanın parasıyla kurulan Avrasya TV ve Baha Haber Ajansı aracılığıyla Mustafa Özbek ve yakın çevresine haksız kazanç sağlandığını ileri sürdü, sendikadan bu kanala fatura karşılığı para ödediğini iddia etti. Sendikaya ait Büyük Anadolu Oteli'nin de Mavi Ay Otelciliğe kiralandığını, otelde yapılan toplantılar için bu şirkete ödenen bedellerin kiradan yüksek olduğunu belirten Özaltın, Türkiyem Topluluğu'nun da programlarının bu otelde yapıldığını ifade ettiği dilekçesinde sendikanın, Didim'deki 5 yıldızlı otel inşaatının, ihaleye çıkarılmadan yine Mavi Ay Otelciliğe verdiğine dikkat çekti.

'HER ŞEYİ ANLATIRIM'

Daha önce de Türk Metal yönetiminin Ergenekon Terör Örgütü'nün faaliyetlerini işçiden kesilen paralarla finanse ettiğini iddia eden Özaltın suç duyurusunda bulunduktan sonra yaptığı açıklamada 'Savcılarımız Ergenekon ile ilgili ifademi almak isterse, her şeyi anlatırım' dedi.

Kaynak: Star
Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri