Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Erdoğan'ın konuşmaları

30 Mayıs 2008 / 18:31
Bu kadar azimli şekilde çalışırken, CHP yapıcı eleştirileriyle buna katkıda bulunmuyor. Gündem saptırıyor.
Erdoğan'dan telekulak yanıtı

Başbakan Erdoğan gündemdeki telekulak olayını ilk kez yanıtladı. CHP'yi ülkeye zarar vermekle suçladı. İşte Erdoğan'ın konuşmaları...

Başbakan Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısı sonrası parti genel merkezinde son siyasi gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan, gündemle ilgili açıklamalarda bulunurken CHP'nin dinlenme olayına değindi ve CHP'nin sadece kendine değil ülkeye zarar vermeye başlağını söyledi.

İŞTE KONUŞMALARINDAN SATIR BAŞLARI

AKP olarak ülkemizi kalkındıracak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Son 1 hafta içinde yaşadığımız yoğun trafiği bizimle takip ettiler... Pazar günü Lübnan'a davet edildik. Önemli olan bu davete icabet etmekten memnuniyet duyduk.

Biz ülkemizi kalkındıracak hizmetlerimiz için Diyarbakır, İstanbul ve Osmaniye'de toplu açılışlar gerçekleştirdik.

CHP GÜNDEMİ SAPTIRIYOR

Gittiğimiz yerlerde çok sayıda açılış yapıyoruz. Bu kadar azimli şekilde çalışırken, CHP yapıcı eleştirileriyle buna katkıda bulunmuyor. Gündem saptırıyor.

Milletimizin umutlarını kırmak, karamsarlığa sokmak için özel bir gayret içindeler. GAP eylem planının ülke genelindeki olumlu havayı yok etmek için yok etme hareketine girdiler.

CHP ve Sayın Baykal, gerçekler dünyasından kopup, kendi hayal dünyalarında yaşamaktan kurtulmalı. CHP bu anlayışla sadece kendine değil millete ve ülkeye zarar vermeye başlamıştır.

BAYKAL GÖSTERİŞ PEŞİNDE

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bir merkez valisiyle arasında geçtiği konuşmalar günlük bir gazetede yayınlandı. Peki CHP ne yaptı? Haklarının ihlal edildiğini düşünen her normal vatandaş gibi muhatabı olan gazeteyle ilgili yargıya mı başvurdu?

İçişleri Bakanlığımız suç duyurusunda bulunduğunda, tam 5 gün gecikmeli olarak savcılığa başvurdu. 5 gün önce okunan gazeteye, suç duyurusu 5 gün sonra verildi.

Bu göstermelik, "Dostlar savcılıkta görsün" davranışımıdır. Sayın Baykal GAP eylem planımızı açıklamamızı bekledi. Sonradan da partimizi hükümetimizi itham eden akıl almaz suçlamalarda bulundu.

BU İŞTEN KAÇIŞ YOKTUR

CHP bu işten kaçış yoktur. AK Partiye hükümete devlete suç istinadında bulunamazsın. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, hangi deliğe girerlerse girsinler arkalarında olacağız. Biz üzerimize düşeni ciddiyetle yapıyoruz yapacağız.

YASA DIŞI DİNLEMEYİ ONAYLAMAYIZ

Biz sonucu beklemedik, Araştırma komisyonu kurulsun istedik. Bununla ilgili aadımlarımızı attık. Savcılık suç duyurumuz üzerine inceleme başlattı. Ayrıca iki Mülkiye müfettişi inceleme başlattı. Kimin yasa dışı dinleme iddialarını aydınlatmak kimin neyi suçluyorsa bunlar ortaya çıkacaktır.

Biz kişilerin yasa dışı yollardan dinlenmesini özel hayata müdahale olarak görüyoruz. Biz partiyi kurduğumuzda temel hak ve özgürlüklerle ilgili hassasiyetimiz ortadadır. Onaylamamız hiç bir şekilde söz konusu olamaz.

CHP istemese bile, üzerine gitmese bile, biz bu işin üzerine gideceğiz ve sonucu alana kadar çalışacağız.

CHP TEK PARTİ OLMA ÖZLEMİ İÇİNDE

CHP hala tek parti olma özlemi içinde. Sayın Sav öyle görünüyorki, kendisini hala 1940'lı yıllarda zannediyor. Birilerinin Sayın Baykal Ve Sav'ı bu uykudan uyandırmasında fayda var. Valiler artık bir partinin il başkanı değildir... O devirler çok geride kaldı.

Sayın Baykal, milletin gündeminden bu kadar kopuk bir siyasi anlayışıyla bir yere varmanız mümkün değildir. CHP'nin içine düştüğü bu durumu da milletimize havale ediyoruz...

Kaynak:
Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri