Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Ergenekon belgeleri

17 Temmuz 2008 / 13:03
Ergenekon'un 9 maddeden oluşan dehşet planı ortaya çıktı. Bu plan, örgütün ne kadar acımasız olduğunu gösteriyor.
Ergenekon'un "Analiz Yeni yapılanma Yönetim ve Geliştirme Projesi" ortaya çıktı. Proje, ülkede büyük bir kaous oluşturabilmenin tüm yollarını en inci ayrıntılarına kadar anlatıyor. Planın en önemli ayağı ise ünlü siyasetçilere suikast düzenlemek...

Ergenekon'un dokuz ayrı plandan oluşan projesi, bugün ortaya çıktı. Taraf'ta yayınlanan Ergenekon'un "Yönetim ve Geliştirme Projesi" dokuz ayrı plandan oluşuyor. İşte planın ayrıntıları;

1- Politikacalara suikast yapılacak
Ergenekon'un sivil ayağı Lobi'den sonra, sıra çetenin kuruluş belgesinde. Erkenokon'un "Analiz" başlıklı temel belgesi 29 Ekim 1999 tarihli. Belge TSK bünyesindeki Ergenekon'un sivil seçkinleri kapsayıp üniversite öğrencilerini ajanlaştırarak yeniden yapılanmasını öngörüyor.

Belge karşı kamptaki politikacıları tasfiye etmenin iki yolu olduğunun altını çiziyor: Dezenformasyon ve suikast. Sonra birince seçeneği "Etkisi kalmadı" diyerek dışarıya bırakıyor: Geriye tek yol kalıyor, suikast...

2- Naylon terör örgütü kurulacak
Belge terör örgütlerinin mutlaka kontrol altında tutulmasını ve gereğinde "naylon terör gruqları" oluşturarak terör dünyasına yön verilmesini öngörüyor.

3-Uyuşturucu ve kimsayasam silah işine girelecek
Almanya'nın uyuşturucu üretiminin olmassa olmaz mamddesi olan asit anhidrit tekeli kurduğu iddiasını gıptayla aktaran örgüt belgesi uyuşturucudan para kazanma yolunu tavsiye ediyor.

4-Kara para aklanacak
Örgüt belgesinde en yüksek kar elde etme ve para aklama yolu olması nedeniyle kimya ve ilaç sanayiine, hava kargo taşımacılığına girilmesini hedef1liyor.

5- Yandaş medya kurulacak
Ergenekon'un medya kuruluşlarını mutlak bir biçimde kontrol etmesi gereğinin altını çizen belge, örgütün kendi medya kuruluşlarını oluşturarak ulusal ve uluslararası medya üzerindeki denetimi pekiştirilmesinin zorunlu olduğunu belirtiyor.

6- Yarar sağlamayan ajanlar öldürülecek
Belgenin en ürtükücü bölümü, varlığından sadece başkanın haberdar olacağı "Kontrol Dairesi" ile ilgili. Bu dairenin personeli terciher merhametsiz özel kuvvetlerden oluşacak. Dairenin ilk görevi operasyon sırasında temizleme ve ortadan kaldırma işlemlerinden doğacak sorunları çözmek. İkinci görevi ise davaya ihanet eden ve yarar sağlanamayan ajanları öldürmük.

7- Yabancı bankalardaki hesaplar boşaltılacak
Belge örgütün üretim tesislerine, ticari holdinglere ve bankalara doğrudan ve mutlak sahip olması gerektiğini söylüyor. Başka şirketlere sızıp "hacker"lar eliyle banka hesaplarının içeride ve dışarıda boşaltılmasını, naylon şirket kurup işleri bittiğinde personelin ortadar kaldırılmasını öngörüyor.

8- Askeri ateşelerden yararlanılacak

9- Bütür STK'lar kontrol edilecek
Kaynak:
Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri