Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Gazze Şehitlerimiz

01.06.2010 17:08
Mavi Marmara gemisine Siyonistler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucunda şehit olan vatandaşlarımız:

Şehit 4 kişinin kimlikleri şöyle açıklandı:

- Ali Haydar Bengi-Anadolu İnsani Yardım Derneği AY-DER'in Diyarbakır Şubesi Başkanı
- Ali Ekber Yaratılmış
- Muharrem Koçak
- İbrahim Bilgen-SP SİİRT İL MÜFETİŞİ-BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Diğer taraftan Arap haber ajanslarından çelişkili haberler gelmeye devam ediyor. Halen şehit sayısının on'un üzerinde olduğu iddia edilirken Türk vatandaşlarının şehit sayısının açıklanan rakamın daha üsründe olduğu öne sürülüyor. Yardım gemisinde ulaşılamayan ve kayıp olanların da olduğu iddialar arasında...

Siyonist İsrail'in katlettiği kişilerin ölüm haberleri Başbakanlık yetkilileri tarafından ailelerine bildirildi.

kullanSAADET PARTİSİ BAŞKAN ADAYIYDI
1949 doğumlu olan İbrahim Bilgen’in elektrik mühendisi olduğu ve 29 Mart seçimlerinde
Saadet Partisi’nin Siirt Belediye Başkanı adayı olduğu ve Saadet Partisi İl Müfettişliği görevini yürüttüğü de öğrenildi.

İSKENDURUNLU İHH GÖNÜLLÜSÜ
Şehitler arasında yer alan Ali Ekber Yaratılmış'ın İHH gönüllüsü olduğu ve Ankara'da yaşadığı öğrenildi. Daha önce İskenderun İnsani Yardım Vakfı'nın yöneticiliğini de yapan Yaratılmış'ın 50-55 yaşlarında olduğu belirtiliyor.

kullanDİYARBAKIR AYDER BAŞKANI
Mavi Marmara gemisinde yer alan ve ölen 4 Türk vatandaşından birisi olduğu öğrenilen Ali Haydar Bengi'nin Diyarbakır'lı olduğu ve Anadolu İnsani Yardım Derneği AY-DER'in Diyarbakır Şubesi Başkanı olduğu öğrenildi.

SOYİSİM KARIŞIKLIĞI
Dört kişiden biri olan Muharrem K.'nın soyadıyla ilgili bir karışıklık da var. İHH kaynaklarından alınan bilgiye göre Muharrem K.'nın soyadının belirlenemediği ve Antalya'nın Akseki ilçesine bağlı Güçlüköy Belediyesinin Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Muharrem Koçak'la karıştırıldığı söylendi.

YARALILARIN İSİMLERİ
İsrail askerlerinin saldırısında yaralanan ve Türkiye'ye gönderilen Türk vatandaşları ise şunlar: Naci Ömer Dinçer, Tahsin Kul, Hüseyin Tokalak, Mustafa Haluk Tıravoğlu, Mustafa Sancaktutan, Uğur Akan,  Kutlu Tiryaki, Bayram Kalyon, Adnan Tanrıverdi, Mehmet Salih Bulga, Hazım Emir, Yücel Köse, Nilüfer Ören, Saner Talat Can ve Yalçın Salel.

Bu haber toplam 3480 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri