Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte hedeflenen İslam Devleti

27.07.2009 13:19
''Hilafet Devletinin Toprakları'' adlı dünya haritası bulundu. İşte örgütün fethetmek istediği yerler..
Hizb-ut Tahrir terör örgütüne yönelik eş zamanlı olarak 23 ilde düzenlenen operasyonlar kapsamında Adana'da gözaltına alınan 14 kişinin evinde ''Hilafet Devletinin Toprakları'' adlı dünya haritası bulundu.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yürütülen sorgulamada, örgütün İstanbul'da sansasyonel etki yapması amaçlanan bir eylem hazırlığında olduğu belirlendi.

ÜÇ AŞAMALI PLAN

Örgütün ''tebliğ, cemaat, cihat'' olmak üzere 3 aşamalı çalıştığı, ilk aşamada örgütün anlatıldığı, ikincisinde kadro temin edilmeye çalışıldığı, sonuncusunda ise silahlı mücadele başlatıldığı tespit edildi.

DÜNYA ÇAPINDA İSLAM DEVLETİ

Dünya genelinde bir İslam devleti kurmayı amaçlayan örgüt üyelerinin evlerinde yapılan aramada da ''Hilafet Devletinin Toprakları'' başlıklı duvar haritası bulundu.

Örgüt üyesi matbaacılar tarafından özel hazırlandığı belirlenen haritada, ''örgütlenme çalışması yapılan ve hilafetin gerçekleştirileceği yerlerin belirlendiği'' bölgelerin farklı renklerle boyandığı görüldü.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, sınırları Ukrayna'dan İspanya'ya, Kazakistan'dan Hindistan'a, Fas'tan Gabon'a, Mısır'dan Mozambik'e, Madagaskar'dan Endonezya'ya kadar uzanan bölgenin turuncu renklerle işaretlendiği gözlendi.

Haritada bu bölgede ikinci aşamadan üçüncü aşamaya geçilerek, ''Hilafet Devleti'nin bu topraklarda kurulmasının amaçlandığı'', örgütlenme çalışmalarının bu bölgeyi kapsayacak şekilde yürütüldüğü öğrenildi.


Aramada ayrıca ''Hizb-ut Tahrir Türkiye'' yazılı siyah bez ve naylon afişler de ele geçirildi. Sorgulamaları tamamlanan zanlılar, bugün geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Örgüt üyelerinin evlerinde ele geçirilen belgelerin bulunduğu, ajanda ve defterlerin yanı sıra dizüstü bilgisayar, taşınabilir disk ve CD'ler ise 15 kutu içinde minibüsle adliyeye götürüldü.

KOCAELİ'NDE 19 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kocaeli'ndeki Hizb-ut Tahrir operasyonunda gözaltına alınan 20 kişiden 19'u adliyeye sevk edildi. Örgütün ikinci adamı olduğu iddia edilen 1 kişinin ise Şanlıurfa'ya gönderildiği öğrenildi.
Bu haber toplam 16734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri