Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte İsrail'in kabusu Türkler

19.07.2010 01:46
Türk hackerlerinin, on binlerce İsraillinin kişisel verilerini ele geçirdiği iddia edildi. Haaretz gazetesindeki habere göre on binlerce İsrailli web kullanıcısının e-mail adresleri, şifreleri ve kişisel detayları Türklerin elinde..

Haaretz gazetesine göre, We-CMS'yi işleten İsrailli blogçu Erez Wolf, on binlerce İsrailli web kullanıcısının e-mail adresleri, şifreleri ve kişisel detaylarının Türk hackerlerinin elinde olduğunu öne sürdü.

 

Wolf'un, Türk hackerlerine ait bir online forumunda 30 bin İsraillinin e-mail adresleri ve şifrelerini içeren bir belgeyi bulduğunu söylediğini kaydeden gazete, “Bilgilerin, İsrail Silahlı Kuvvetlerinin 31 Mayıs'taki Gazze'ye yönelik yardım filosunu müdahale etmesinin ardından Türk hackerlerinin İsrailli web sitelerine gerçekleştirdiği saldırılar sırasında ele geçirildiği gibi görünüyor” diye yazdı.

 

Haberde Türk hackerlerinin söz konusu bilgileri “çalmak” için “phishing” yöntemi ve “Truva atı” virüslerini kullandıkları öne sürüldükten sonra şöyle devam edildi:

 

“Wolf, Türk hackerlerinin, bilgileri, İsrailli bankalardaki hesaplara girmek, İsrailli kredi kartlarını kullanmak ve çeşitli web sitelerinde hesaplar açmak için kullanabildiklerini söyledi. Wolf, bu bilgilere ilişkin olarak birçok İsrailli web siteleriyle temas kurdu ve İsrailli polise de bilgi verdi.”

 

Haaretz, bu konudaki haberinde ayrıca Wolf'a dayanarak söz konusu online forumunda Türk hackerleri arasında elde edilen bilgilerinin maddi kazanç için kullanılmasının doğru olup olmadığı konusunda bir tartışma yaşandığını belirtirken, “Hackelerin bazıları, bilgilerini para çalmak için kullanılmasının kendi siyasi gündemine zarar vereceğini düşünüyordu” diye yazdı

Bu haber toplam 2258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri