Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte JİTEM'in görüntülü tarihi

30.11.2010 00:49
Star gazetesi, faili meçhul bir suikastle susturulan, Jandarma Binbaşı Cem Ersever'in aile albümüne ulaştı
 
 
O albüm "yok" denilen JİTEM'in fotoğraflı tarihi gibi. Albümde Ersever'in sivil kıyafetle katıldığı operasyonlardan kareler var. Gazetenin görüntüden aldığı fotoğraflardan birinde Cem Ersever peşmerge kıyafetleriyle görülüyor.İddiaya göre o görüntüyü birJİTEMelemanıçekti. Kemaradaki tarih 9 Haziran 1990'ı gösteriyor. İddialara göre görüntünün çekildiği yer de Irak'ın Kuzey'i. Bu önemli bir ayrıntı.

Çünkü iddia doğru ise o görüntü Jandarma Genel Komutanlığını hatta Genelkurmay'ı bile yalanlıyor.

Hatırlanacağı gibi hem jandarma hem de GenelkurmayErgenekondavasına bakan mahkemenin kendilerine sorduğu "JİTEM var mı" sorusuna yok demişler, Ersever'in de sınır ötesinde görev almadığını açıklamışlardı.

Aile albümünde dikkat çeken fotoğraflardan biri de bu. Cem Ersever PKK kıyafetiyle görünüyor. Ayağında şalvar başında poşu olan bir erkek ve bir kadınla konuşuyor. Erkeğin yüzü mozaikli. İddiaya göre o erkek Ersever'i sorgulayıp infaz ettiği öne sürülen Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım.

Ersever'in fotoğraf albümünün Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'u da yalanladığı ileri sürülüyor. Zira fotoğrafta Cindoruk ve Ersever yanyana.

Ancak iddiaya göre Cindoruk o dönemde, Cem Ersever'inemekliolduktan sonra kendine danışman olacağı söylentilerini yalanlamış, hatta "Ersever'le hiç karşılaşmadım" demişti.


SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri