Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Kewell'ın hastalığının adı

28 Ekim 2008 / 21:32
Kewell'ın hastalığına ilişkin basında çıkan haberlerin ardından yönetim açıklama yaptı. Hastalık 5 yıldır varmış ve yönetim de bunu biliyormuş.
Bugün bazı basın organlarında Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Kewell'ın karaciğerin de ciddi bir sorun olduğu ve bunun performansını etkilediği yönünde çıkan haberlere Galatasaray'dan yanıt geldi. Kewell'ın otoimmun hepatit geçirdiğinin 5 yıldır bilindiğini söyleyen yönetim "Beş yıldır var olduğu bilinen bu durumun memleketimizde bu şekle getirilmesi, İngiltere'de bilinmesine rağmen söz konusu edilmemesi, medyamızın ayrıcalığı olarak kabul edilebilir." dedi.

İşte Galatasaray'ın resmi sitesinden yapılan açıklama;

Bugünkü bazı medya kuruluşlarında profesyonel futbolcumuz Harry Kewell'ın sağlık durumuyla ilgili yer alan haberlerden dolayı aşağıdaki açıklama gerekli görülmüştür.

Kewell'ın genel sağlık durumu 2003 yılından itibaren bir farklılık göstermemektedir. Bu nedenle de kulübümüz, transfer öncesi yaptığı check up'larda geçirmiş olduğu ameliyatlar ve hastalıklar hakkında detaylı bilgi sahibi olmuştur. Daha önce geçirmiş olduğu bu hastalıkların ve ameliyatların başarılı tedavi olup, futbolcuda hiçbir iz ve sekel bırakmadığı tespit edilmiştir.
HER FUTBOLCUDA OLABİLECEK RAHATSIZLIKLAR

Oyuncunun zaman zaman basına yansıyan devamsızlıkları ve sakatlığına yönelik haberlerin tümü, her futbolcuda rastlanabilecek türden kas ve iskelet sistemi problemleridir.

Kewell, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncusu olarak rutin antrenman ve maçlar sırasında girdiği pozisyonlarda iki kez sakatlanmıştır. Bu sakatlıklarının hiçbirinin daha önceki rahatsızlıklarla bir bağlantısı yoktur ve beklenilen doğal sürede iyileşip sahalara dönmüştür. Sağlık nedeniyle 18 kişilik resmi maç kadrosuna alınmadığı olmamıştır.

HEPATİT GEÇİRDİĞİ BİLİNİYORDU

Harry Kewell'ın sağlığı hakkında son zamanlarda öne sürülen spekülasyonlar çarpıtılmış ve fazlasıyla abartılmış bilgilerden oluşmaktadır. Geçirdiği iddia edilen otoimmun hepatit ve bununla ilgili ileriye dönük varsayımlar hekim - hasta özel ilişkisini aşması nedeniyle etik kabul edilmemelidir. Beş yıldır var olduğu bilinen bu durumun memleketimizde bu şekle getirilmesi, İngiltere'de bilinmesine rağmen söz konusu edilmemesi, medyamızın ayrıcalığı olarak kabul edilebilir.

KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM YOK

Galatasaray Spor Kulübü için önemli olan, sporcunun son Check-Up'larda istenilen tempo ve seviyede futbol oynayıp oynamayacağının tayin edilmesidir. Bu nedenle Kewell sezon öncesi çok ayrıntılı bir Check-Up'a girmiştir. Yaşayabileceği olumsuzluklar göz önünde bulundurularak konunun uzmanlarıyla konsülte edilmiştir. Bu kariyerdeki profesyonel bir futbol oyuncusu için kabul edilemez hiçbir durum olmadığı anlaşılmıştır.

HASTALIĞI YÜZÜNDEN DAHA FAZLA ANTRENMAN YAPIYOR

Geçen yılki maç eksikliklerinden dolayı kulübümüzde bireysel antrenmanlar takviyesiyle kondisyonu üst düzeyde tutulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle normal antrenmanlar dışında her zaman yanında bulunan kendi fizyoterapisti ile takviye edici antrenmanlar yapmaktadır. Başka bir deyişle hastalıklarından dolayı antrenmanları hafiflememekte, tersine kondisyon ve maç eksikliğini önlemek için daha fazla arttırılarak yapılmaktadır. Bunun haricinde haftada iki maç oynayamaması gibi bir sorun yoktur. Diğer oyunculardan farklı olarak ele alınmamaktadır. Sağlık problemleri nedeniyle de şimdiye kadar bir aksama olmamıştır

Bu haber toplam 978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri