Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Kılıçdaroğlu'nun cevabı

21 Aralık 2008 / 13:44
Kılıçdaroğlu, CHP'nin İstanbul adayı mı? CHP'li Kılıçdaroğlu, Gökçek'in önerisine ise bakın nasıl cevap verdi.
Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına dair beklenen açıklamasını yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun bu konudaki sorulara verdiği o net cevap;

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP 'nin tüzük ve program değişikliğinin yapılacağı Ankara Sheraton Oteli'nde düzenlenen 14. Olağanüstü Kurultayı'na gelişi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İSTANBUL ADAYI DEĞİLİM

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, “Televizyonlarda katıldığınız tartışmalardan sonra sizin İstanbul Belediye Başkanlığına aday olacağınız yönünde bir izlenim oluştu mu?” şeklindeki sorusuna, “Öyle bir şey yok. Partiden bana gelen herhangi bir şey yok” yanıtını verdi. Aynı gazetecinin, “Peki siz kamuoyunda böyle bir izlenim oluştuğunu düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Hayır böyle bir şey yok. İstanbul'a adaylığım kesinlikle yok” diye konuştu.

YENİLEN GÜREŞÇİ PEHLİVAN!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açık oturumun ardından yaptığı basın toplantısında sizi tekrar tarafsız ortamda düelloya davet etti. Nasıl değerlendiriyorsunuz? Açık oturumun ardından halktan gelen tepkiler nasıldı?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Ankara halkından yoğun bir tebrik aldım. Hatta bazı vatandaşlar ödedikleri doğalgaz faturalarını da gönderdiler. Kendilerinden 300 dolardan fazla para alındığını ifade ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Ankara halkını nasıl soyduğunu belgeleriyle ortaya koyduk. Yenilen pehlivan güreşe doymaz” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri